jano86

BMW 328 Cabrio individual

31 postów w tym temacie

Przedstawiam mój ostatni nabytek. Dupowozik - BMW 328 Cabrio.

To dość odważny krok bo to pierwsza bawarka w projektach na forum.

Auto kupiłem po głębszej analizie i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Auto jest mega. Cabrio, bardzo wygodne, mnóstwo elektroniki, silnik który nawet przy masie 1,5t.zapewnia przyjemne osiągi. Komfort na maksa.

Moja wersja to rok 1995, silnik 2.8(193km) i praktycznie maksymalne wyposażenie jakie było możliwe w tamtym okresie, czyli m.in.:

- dwustrefowy klimatronik

- skórzana tapicerka

- podgrzewane fotele

- elektryczne szyby, lusterka

- elektrycznie składany dach

- komputer diagnostyczny maksymaly wypas

- automatyczna skrzynia biegów

- system kontroli trakcji

- lusterka i progi M=pakiet

- hardtop na zimę

- gwintowane zawieszenie MTS

- alufelgi 16" zima i 17" lato w takim samym wzorze

- tempomat

- podłokietnik

- czujnik parkowania

- worek do przewożenia nart

- instalacja LPG sekwencyjna

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Opcja jazdy bez dachu jest mega. Do tego przy tej wersji wyposażenia pełen komfort podróżowania. Spalanie dzięki temu że jest LPG nie przeszkadza. No jedynym mankamentem jest image BMW serii e36, co trochę mi przeszkadza, poza tym ciężko wskazać jakiekolwiek wady tego auta.

I przedstawiam kilka fotek:

gallery_157_142_74267.jpg

gallery_157_142_85953.jpg

gallery_157_142_106125.jpg

gallery_157_142_58207.jpg

gallery_157_142_183650.jpg

gallery_157_142_25193.jpg

gallery_157_142_976.jpg

gallery_157_142_193707.jpg

gallery_157_142_105330.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

schludny wóz, znajomy miał z 2 litrówką, buda ponoć była sztywności mokrego kartonu ale nie wiem czy to ogólna własność czy tylko jego sztuki.

jest automat, domniemywam się że prawa dłoń będzie spoczywać na kolanie pasażerki :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe to się okaże.

Wóz kupiony oczywiście z założeniem że nie będzie tuningów...

Aczkolwiek na pewno chciałbym zmienić kierownicę, bo ta wygląda jak z jakiejś limuzyny. Nie pasuje IMO. Może jakaś rozpórka czy coś. Mechanicznie nie planuję upgradów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czegoś tylko nie rozumiem ;)

Dupowóz z założenia powinien być w miarę wygodny i praktyczny.

A to auto nijak ma się do tego :) Tym bardziej że jest zglebione mocno i pewnie komfort gorszy niż w s13/s14 na seryjnym zawiasie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z silnika będziesz zadowolony miałem taki sam w e39 i dawał rade przy tym mało palił. Tylko ten autmat razi w oczy i felgi do zmiany, auto nabierze charakteru. Bezawaryjnej jazdy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czegoś tylko nie rozumiem ;)

Dupowóz z założenia powinien być w miarę wygodny i praktyczny.

A to auto nijak ma się do tego :) Tym bardziej że jest zglebione mocno i pewnie komfort gorszy niż w s13/s14 na seryjnym zawiasie :D

Jeżeli chodzi o wygodę to nie narzekam. Gleba zdecydowanie za niska. Nie mogę nawet zjechać na swoje miejsce postojowe w garażu :) Ale w najblizszych dniach go podniosę. Jeśli chodzi o twardość to nie jest źle.

Co do pozostałych aspektów praktyczności to jedyne co mi przeszkadza to nie za duży bagażnik, ale to będzie problematyczne dopiero jak będę chciał gdzieś dalej pojechać w więcej niż 2 osoby :)

Po Wwie (99% czasu jazdy) w zupełności styka. Nawet zmieszczą się jakieś zakupy, a bagażnik zajmuje gównie koło zapasowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha, wilkommen im droptop klub :D

o już wiem chwytliwą nazwę tematu,

germański bezdasznik, albo niemiec bez dachu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomek padłem ;)

Jano ale z tego co się orientuję miał być dupowóz a nie dziwkowóz... Choć nie powiem - mnie się też podobuje... Chyba dopada mnie kryzys wieku średniego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dupowóz do wożenia dupeczek, a nie tylko swojej :P

@Mati: też mi brakuje JDMowego klimatu. Myślę własnie co z tym zrobić. Przydałyby się jakieś ładne koła na lato na pewno. Poza tym chcę zapodać pomarańczowe kierunki i na półce leży Nardi torino. Mocno zastanawiam się na jej zamontowaniem - nawet kosztem airbaga,,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Jestem również właścicielem bmw e36 328. tylko ze w coupe brak JDM-owego smaku troche boli.Ale ja do swojej np. pakuje worki emotion :) (oczywiście nie jest to w kontekście przechwalania się)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż nie będzie to oryginalna odpowiedź... $$$

A poza tym mimo sympatii do Subaru nie miałem w ogóle do niego serca :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnów lakier, załóż dobre koło i M-kowe zderzaki - będzie cacy. Wszystkie Serie 3 to świetne samochody.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E36 bardzo fajne autko, mam wielki sentyment do tego modelu. Silnik 2.8 to idealny wybór, czuć już troszkę jadu, a spalanie całkiem sensowne :). Niech się sprawuje!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auto przygotowane do zimy założony hardtop, olej zmieniony na Millers, gwint podniesiony na maksa, lekki detailing lakieru :)

Generalnie po ponad miesiącu jazdy jestem z auta zadowolony, ale autko prowadzi się dość specyficznie. Jest ciężkie i to bardzo czuć w prowadzeniu. Mocy starcza żeby rpzemieszczać się całkiem sprawnie, ale jednak wolę jazdę autami lżejszymi... Coś za coś...

gallery_157_142_116064.jpg

gallery_157_142_124836.jpg

gallery_157_142_28488.jpg

gallery_157_142_18896.jpg

gallery_157_142_158898.jpg

gallery_157_142_36446.jpg

I porządki pod maską:

gallery_157_142_191845.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach