Tommo

Subaru Legacy 4WD T(ommo)

62 postów w tym temacie

A może jakiś water/methanol spray na IC?

natrysk zrobię wykorzystując instalację spryskiwaczy reflektorów.

Nie ma co kombinować trzeba zrobić wydajną chłodnicę i będzie gicior.

Mam dwa miejsca gdzie to mi zrobią:

http://www.chlodnic-pol.pl/dojazd.php

http://www.moto-market.pl/chlodnice-rosloniec/

miał toś z nimi do czynienia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że najtańszym i najprostszym rozwiązaniem byłoby FMIC...

A nie można dać nie-wodnego ICka z nowszych Subaru? STIowe spokojnie 400 kucy ogarniają...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rosłoniec - otwarci na pomysły klienta, ale się cenią. A poza tym teraz to na bank długie terminy bo mają pełno klimatyzacji do roboty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rosłoniec - otwarci na pomysły klienta, ale się cenią. A poza tym teraz to na bank długie terminy bo mają pełno klimatyzacji do roboty.

też mogę polecić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowa chłodnica

c45dc57f42a1b744med.jpg

Nie widać na fotce, ale rdzeń jest szerszy 3 mm.

Mam nadzieję, że to wystarczy.Jak nie robię dodatkowy natrysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W miniony weekend odbyła się trzecia runda zawodów. Można powiedzieć że w domu bo na byłym lotnisku wojskowym w Nowym Mieście.

Jak zwykle zacząłem pechowo, bo chcąc ściąć jeden z zakrętów wpadłem w dziurę uszkadzając oponę. Zrobił się guz wielkości śliwki.Na szczęście powietrze nie schodziło więc zamieniłem koło na tył i jeździłem dalej.Walka była niesamowita o każdą sekundę i po siedmiu przejazdach dwóch odcinków, skończyłem zawody na pierwszym miejscu w klasie z przewagą 0,7 sec do drugiego zawodnika :D .W generalce grupy trzeciej zająłem drugie miejsce oraz trzecie w klasie open jako pilot.

2e25c462ac7800b0med.jpg

8db5852da6ba7f84med.jpg

Pomysł z chłodnicą był strzałem w dziesiątkę. Było jeszcze cieplej niż w Białej, a mimo to auto znacznie lepiej jeździło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawaliłem zawody w Ułęży.Drugie miejsce w klasie i trzecie w grupie, niby nie tak źle, ale jak w połowie imprezy miałem dwa pierwsze miejsca, już tak.

Ale klimat imprezy, ciekawe rozmowy z ludźmi i świetna rywalizacja, powoduje że wracam zawsze z bananem na gębie.

Jedynym zgrzytem imprezy był burak w corvecie nitro, który frustracje spowodowane marnymi czasami na próbach wyładowywał niebezpiecznymi wygłupami w parku maszyn.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyszedł czas na podsumowanie sezonu.

Po ostatniej rundzie na Miedziance, finalnie zdobyliśmy z Tomkiem (moim pilotem) pierwsze miejsce w klasie 3-3000+, oraz trzecie w generalce grupy III.

Sezon uważam za udany. Autko spisało się świetnie.Nie miałem najmniejszej awarii, oleju dolałem może 0,5 litra.

27.10 w Wa-wie mamy uroczyste rozdanie nagród, później impeza i balet :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki dzięki. Wymiana skrzyni to priorytet.Cholera mody w Subaru są dużo wyższe niż w Nissanie :angry:

Kompletny swap skrzyni STI to koszt rzędu 10k pln , niestety prawdopodobnie mnie to czeka. Piątki są słabe i tylko kwestia czasu kiedy polegną.

Chciałbym jeszcze zmienić turbo. Seryjne VF11 jest trwałe, ale powolnie się rozkręca.Wirnik jest ciążki i ma mało łopatek - stara technologia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to bardzo fajne turbo jest. Miałem ochotę na VF53 TS od Imprezy spec-c, ale trzeba zmieniać kolektor, up-pipe i miskę oleju :angry: , więc odpuściłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czas odświeżyć temat bo sezon na ściganie się zbliża :wub:

Postanowiłem w tym roku spróbować powalczyć w 4 grupie. Oznacza to, że będę się ciął z najszybszymi.

Co do zmian w aucie, to:

- wleciał cały napęd z STI new age

- odelżone i wyważone koło zamachowe 6,5 kg

- turbo TD05h

- wywalona klima, szyberdach, aku poszedł do kufra.

cdn...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Jestem tu nowy więc nie krzyczcie odrazu jak zapytam się o coś co może już było poruszane

Tommo mam pytanie do ciebie w jakim warsztacie podnosiłeś moc w swoim Subaru, interesuje mnie to bo tez kupiłem Turbodziadka no i nieststy 200 kucy to troche przy mało, a chciałbym mieć około 250-270. Jakie zmiany trzeba wprowadzić i jakie są koszty tej przeróbki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach