Kamil240

sprzedawca

8 posts in this topic

nie wiem gdzie takie cos sie pisze wiec tutaj zamiescilem. sprawa wyglada tak kupilem czesc od pewnej osoby z forum i mi nie przyslal zaplacilem mu pieniadze a on teraz nic nie odpisuje. widze ze jest na forum ale mnie unika. jesli nie mogl wyslac to chociazby dal znac.

napisal mi 02 sierpnia ze czesc jest sprawna jak ksiazka pisze - wiec poprosilem o dane i mu przelalem pieniadze za czesc i na paczke poczta polska ekonomje 8 dni temu. napisal ze pieniadze juz sa i jutro wysle czekam tydzien i zero wiesci napisalem mu ze moze niech poda numer paczki to sprawdze na poczcie moze sie pomylil i paczka bladzi lub niech poda numer tel to zadzwonie widze ze wiadomosc jest odczytana ale dalej nic....

co robic?

Napisz skąd koleś jest, wawa czy coś tam, i szukaj kogoś kto blisko mieszka i ma czas żeby podskoczyć do kolesia, wtedy albo odbierze pieniądze albo to co kupiłeś i ci wyśle, oczywiście za twoją opłatą :) Ewentualnie możesz ty pojechać jak masz kase na bene :)

co robic?

Najpierw naucz się pisać,bo ciężko cokolwiek zrozumieć z tego bełkotu.

Podaj nick gościa, któremu zrobiłeś przelew i ile dni czekasz na tą paczkę.

Jeśli przelałeś pieniądze 8 dni temu, następnego dnia napisał "kasa doszła,jutro wyślę" to minęło od tamtego dnia całe 6 dni :). Różnie funkcjonuje poczta polska, w dodatku mógł wysłać paczkę 2 dni później itd...

Poczekaj cierpliwie jeszcze kilka dni. Jeśli sytuacja się nie wyjaśni niebawem, napisz wtedy o kogo chodzi.

Wszystko zależy od tego, jaka wartość jest tej części co kupiłeś.

Jeśli przelałeś więcej niż 250zł, można iść na policję - oczywiście to ostateczność. Ale jeśli to trwa dopiero ok. tyg. to sobie jeszcze daruj.

Jeśli przelałeś 50zł, to raczej nie ozdzyskasz - chyba że go sumienie ruszy, lub po prostu dojdzie paczka. Policja nic w tym temacie raczej nie zrobi.

Miałem sytuację kiedy wysłałem paczkę klientowi - po 2tyg dał znać że nie doszła. Jak się okazało, zaginęła. Cała procedura trwała ponad miesiąc - nie polecam takich opcji. I pamiętajcie - ubezpieczajcie paczki! No chyba że ktoś wysyła waciki.

nie, poprostu nie korzystajcie z poczty polskiej :)

zgadzam się. jednak nie każdy chce trochę dopłacić do pewnej przesyłki :/ i później są takie zonki. prawie wszystko co było warte powyżej 150zł, wysyłałem UPSem :)