elozord

Uszczelka pod kolektorem wydechowym

12 posts in this topic

Witam wszystkich :)

Otóż mam problem ze swoim CA, problem polega na uszczelkach pod kolektorem wydechowym. Jak wiemy jeśli je wydmucha to nie ma mocy a my lubimy moc więc chcemy mieć te uszczelki w całości.

Do rzeczy - jakiś czas temu wydmuchało mi 2 na ostatnich cylindrach (2 pierwsze od kabiny). Postanowiłem wymienić wszystkie wymieniłem po 2 tyg wydmuchało wszystkie 4 pomyślałem: źle założone (fakt nie rozbierałem całego tylko wkładałem 'na styk') były źle włożone. Więc kupiłem nowe, lepsze (były droższe i wyglądały na wytrzymalsze) tym razem rozebrałem całość wyciągnąłem kolektor, przeszlifowałem pozostałości starych wydmuchanych, wsadziłem uszczelki na szpilki, pasowały ładnie prócz jednej! I tu zacząłem główkować. Na 3 cylindrze (2 od kabiny) uszczelka nie pasowała, dodam że wszystkie były takie same a jednak ta jedna nie pasowała... Myślę: Dobra i tak nie jeździłem 2 tyg to założę poleje sylikonem to może tak ma być. Po 10 min tą jedną wydmuchało i znów trochę kuników zdechło :(

Teraz moje pytania : po pierwsze powiedzcie jak to ma być bo może coś robię nie tak, po 2 do tych bardziej oblatanych jak to możliwe że na 3 cylindrze szpilki kolektora wystające z bloku są w innym rozstawie niż w pozostałych mimo, że przykładając uszczelki do kolektora wszystko pasuje idealnie, nic nie zasłania. Nakładając na blok tą 3 uszczelkę wyraźnie dziura jest zasłonięta :(

pomóżcie bo już mam dość ciągłego wykręcania kolektora :<

pozdrawiam :)

może warto zainwestować trochę kasy w coś lepszego ;)

np. http://www.driftshop.pl/shop/index.php?345,uszczelki-miedzy-glowice-a-kolektor-wydechowy-silnik-ca18det

jakie wcześniej dawałeś uszczelki ???

Zainwestował bym gdybym miał 100% pewności że po 10 min znów nie wydmucha ponieważ jedna z nich będzie zasłaniać wylot :<

Myślałem nad przecięciem uszczelki i dopasowaniem ale nie wiem czy to rozwiązanie

Nawet nie wiem jakiej firmy tee uszczelki były, w polmozbycie załatwiałem 14 zł za jedną takie czarne :P

Edited by elozord (see edit history)

no sorry , 14 zł ??? to co te wcześniejsze były po 5 ???

albo powinieneś założeć OEM'owe albo właśnie takie mocniejsze cometica , nic się nie powinno dziać tak jak z tym tanim gównem ;)

Ja kolektor skrecałem na roznych uszczelkach(cometicu,kompresji,tych najtanszych) i jedyna zasada to to zeby bylo dobrze poskrecane.

Jak jest to bedzie trzymac bezproblemów nawet na tych najtanszych-dlatego wychodze z zalozenia ze po co przepłacac.

Jakimi nakretkami to skrecasz?Najlepsze sa oryginalne.

To samo tyczy sie uszcelki z lublina miedzy kolektor a turbo.

Jak masz takie jaja to moze pomoc splanowanie kolektora.

Co do tego inneo rozstawi szpilek na trzecim cylindrze to moze ktos tam juz cos kombinował?Masz jakas fotke>

Zeby uszczelka tam pasowała mozesz sprobowac troche powiekszyc w niej dziury na szpilki.

Właśnie nie pomyślałem żeby zrobić fotke. Jedną szpilkę mam ukręconą (wylazła z głowicy z takim aluminiowym na gwincie) wkręciłem tam wkręta podobnej grubości żeby trzymało. Ogólnie szpilki są w kiepskim stanie więc myślę nad ich wymianą. Tylko czy przy wymianie szpilek trzeba gwintować głowę na nowo

Jeśli gniazda szpilek nie są zniszczone to nie trzeba gwintować. Ja u siebie w SR miałem jedna złamaną, brat ją nawiercił i wykręcił specjalną śrubą z lewym gwintem, potem wkręcił nową szpilkę i tyle roboty.

To już 3 raz :P Tyle że za 2 razem były po prostu uszczelki źle założone (pośpiech rodzi błędy :P).

Doszedłem jednak do wniosku, że nie mogę mieć krzywych szpilek bo kolektor by nie pasował gdyby były gdzieś skrzywione a pasował dobrze :/

Kolektor seryjny czy baran ?

Tanie uszczelki moze wydmuchiwac jak masz np za ubogo ( np padnieta pompa paliwa ).

Jesli zle pasowala to moze zle zalozyles uszczelke , nie sa przeciez symetryczne w osi

Polecam orginalne uszczelki nissana oraz te cometica

Właśnie nie pomyślałem żeby zrobić fotke. Jedną szpilkę mam ukręconą (wylazła z głowicy z takim aluminiowym na gwincie) wkręciłem tam wkręta podobnej grubości żeby trzymało. Ogólnie szpilki są w kiepskim stanie więc myślę nad ich wymianą. Tylko czy przy wymianie szpilek trzeba gwintować głowę na nowo

Bosz... Chłopie, najpierw piszesz, że dzieją się jakies dziwne rzeczy, a później coś takiego... Jak wyjąłeś gwint z głowicy to przyklej kolektor poxiliną, może będzie trzymało (to tak abyś się zastanowił)...

A w ramach porady - tam gdzie wyjąłeś gwint z głowicy nie obejdzie się bez naprawy... Jesli chcesz aby wszystko dobrze trzymało, wymień szpilki, sprawdź gwinty, przylgnię kolektora, kup nowe uszczelki i dopiero składaj...