Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szpachlowanie auta.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bullseye

Bullseye

Member

• Użytkownicy
  • Pip
  • 274 postów
  • Gadu Gadu:7136666
  • Auto:SW20 / S13 / Golf IV

Napisano 28 January 2011 - 12:26 PM

Witam, jako iż dzisiaj miałem małego dzwona (na szczęście nie z mojej winy), uszkodzeniu uległ tylny prawy błotnik zaraz przy połączeniu ze zderzakiem. Wgniecenie około 15cm na 20cm.
Niezbyt zadowolony jestem z tego powodu, ale cóż, więc do rzeczy bo chcę to naprawić czym prędzej a nie wiem co kupić bo nie bawiłem się tym nigdy.

Najpierw trzeba wyklepać od spodu by wyszła wgnieciona blacha, to wiem jak zrobić, potem zedrzeć lakier i wszystko inne do do blachy w miejscu dzwona, potem jeszcze raz przyjrzeć się czy nie trzeba doklepać i oczyścić papierem drobny i odtłuścić. No i teraz pora nakładać nowe specyfik, i właśnie nie wiem co wybrać, jako podkład na blachę myślałem o:
Novol PROTECT 360
(nie wiem tylko czy koniecznie trzeba nakładać to pistoletem, jeśli tak wolałbym coś co tego nie wymaga.
Następnie na podkład szpachlówkę lekką:
Novol - Lekka szpachlówka wypełniająca, powypełniać wszystko i wyszlifować papierem drobnym wodnym zapewne najlepiej (jak lakiery na drewnie). No i to chyba wszystko, malowanie to już bez znaczenia, nie mam warunków wiec albo poczekam z tym do lata dając tylko lakier czerwony w spreju albo oddam gdzieś do pomalowania. Zakładając że wykonam to poprawnie to czy używając tych preparatów odpowiednio przygotuję blachę do malowania by ruda nie wyszła za rok ? Czy macie inne lepsze koncepcje ?

Ewentualnie do tego dokupię:
Zbiornik +Pistolet a powietrze mam. Nie wiem tylko jak z jakością tego pistoletu.

No i farby, bo pomalować też kiedyś trzeba, co wybrać ?
Kolor najbardziej to czarna perła albo czarny Exclusive Basecoat Fenix, ale co do niego jeszcze potrzeba ? Rozcieńczalnik widzę, wiem że pewnie też lakier, a podkład czy coś też?

Użytkownik Bullseye edytował ten post 28 January 2011 - 12:53 PM

• 0

Reklama

Reklama
  • Advert

#2 bonzo

bonzo

Member

• Użytkownicy
  • Pip
  • 78 postów
  • Auto:GTi-R

Napisano 28 January 2011 - 13:32 PM

Ja bym oddał do lakiernika wyjdze taniej :)
  • 0

#3 Bullseye

Bullseye

Member

• Użytkownicy
  • Pip
  • 274 postów

Napisano 28 January 2011 - 13:42 PM

Patrząc na cenę wszystkie łącznie z lakierem wyjdzie mnie jakieś 1500zł, za tyle nigdy nie pomaluje całego auta.

Zresztą nie znam żadnego lakiernika, a oddawać byle komu nie mam zamiaru bo będzie kupa.

Użytkownik Bullseye edytował ten post 28 January 2011 - 13:44 PM

• 0

#4 Zell

Zell

Spam Happy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2361 postów
  • Auto:FD3S, BNR32

Napisano 28 January 2011 - 15:08 PM

podklepać, pospawać jeśli trzeba, podkład antykorozyjny na gołą blachę, szpachla, zrównać podkład pod lakiery samochodowe (3 ostatnie kroki powtarzać aż będzie równo), na wierzch ewentualnie farba w spraju z mieszalni (żeby się bardzo nie różniło od reszty budy)

nie kombinuj co kupić w internecie tylko pojedź do sklepu z art. lakierniczymi który ma mieszalnie lakierów i ci dadzą wszystko co potrzeba, jak nie masz doświadczenia to i farba za milion dolarów nie pomoże, pistolet który wrzuciłeś to sobie odpuść bo on się nadaje do malowania ścian a nie samochodu, jak nie masz to pożycz od kolegi kompresor i kup/pożycz prawdziwy pistolet lakierniczy

jak zależy ci żeby to jakoś wyglądało to podklep, przygotuj wszystko i oddaj na malowanie końcowe lakiernikowi, wyjdzie taniej jak nie będzie musiał wszystkiego przygotowywać i kolor jednolity

chociaż z drugiej strony jak nie z twojej winy to zrobić w warsztacie i mieć z bańki (oczywiście w dobrym warsztacie, a nie u pana henia za płotem)

Użytkownik Zell edytował ten post 28 January 2011 - 15:16 PM

• 1
Dołączona grafika
========================================
Driving Nissans all my life :)

#5 Fer

Fer

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu Gadu:2550386
  • Auto:4x Laurel C32

Napisano 28 January 2011 - 19:32 PM

A nie myślałeś o poszerzeniach ? Jak trzeba robić błotniki, to zarazem można poszerzki z laminatu założyć ...

Fotki z tematu driftowozu Janka
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#6 Bullseye

Bullseye

Member

• Użytkownicy
  • Pip
  • 274 postów

Napisano 28 January 2011 - 19:58 PM

O tym nie pomyślałem, wtedy wystarczy ładnie zagruntować by nie rdzewiała blacha i bez malowania poszerzki założyć ?
  • 0

#7 Fer

Fer

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu Gadu:2550386
  • Auto:4x Laurel C32

Napisano 28 January 2011 - 21:06 PM

Tutaj nie pomogę, ale wg mnie tak, zabezpieczyć antykorozyjnie, ew barankiem pociągnąć i tyle.
  • 0

#8 Bullseye

Bullseye

Member

• Użytkownicy
  • Pip
  • 274 postów

Napisano 28 January 2011 - 21:22 PM

I jakąś gumą posmarować by nie waliło jak jeździć będę (poliester o blachę) ale poczekam aż odpowie ktoś obeznany :)
  • 0

#9 Zell

Zell

Spam Happy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2361 postów
  • Auto:FD3S, BNR32

Napisano 29 January 2011 - 00:03 AM

Wg sztuki przy zakładaniu czegoś takiego należy podciąć błotnik metalowy, po czym trzeba go pospawać. Bez tego poszerzka tylko wygląda, bo seryjny rant przeszkadza przy szerokim kole, a jak zostawisz seryjne koło będzie wyglądało kijowo bo będzie ono schowane parę cm w środku.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Zell edytował ten post 29 January 2011 - 00:03 AM

• 0
Dołączona grafika
========================================
Driving Nissans all my life :)

#10 bartek

bartek

Spam Happy

• Super Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3216 postów
  • Gadu Gadu:336195
  • Auto:BNR34

Napisano 29 January 2011 - 00:10 AM

samo przygotowanie jak opisales sie zgadza, proponuje przygotowac auto samemu a samo lakierowanie oddac 'w dobre rece' ;)
  • 0

Dołączona grafika

Reklama

Reklama
  • Advert

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users