Sign in to follow this  
Followers 0
bizum

apexi afc czy smt6?

12 posts in this topic

tak sie zastanawiam(narazie nie kupuje) nad kupnem jednego lub drugiego.

Wiem ze smt6 mozna bardziej skonfigurowac i wiecej z tego wycisnac bo AFC oszukuje tylko sygnal z przeplywki.

Bedzie to montowane w autku lekko zmodyfikowanym(pompa paliwa, regulator cisnienia, podniesiony boost). Czy jest sens wogole to zakladac? Na dzien dzisiejszy jestem za Apexi AFC NEO bo fajnie wyglada :) a tyle ustawien co ma smt6 to za nic w swiecie nie wykorzystam;] No i AFC mozna samemu sobie tam krecic.

Jak juz chcesz cos co ladnie swieci i cos da, to zakladaj EBC - Electronic Boost Controller. Zmniejszysz sobie laga, podniesiesz doladowanie i bedzie ladnie swiecilo :D

hmm, zle to ujalem. Swiecidelka nie sa na pierwszym miejscu;)

Podobny efekt mam z mbc, no moze oprocz laga. doladowanie ~0,75 przy 3500rpm i to za 80pln :]

Chce ciut wiecej wydusic z motora ale z smt jest chyba wiecej pieprz... sie. A znajac moje szczescie strojenie tego nie zakonczy sie na 2-3 probach. Zastanawiam sie czy efekt jaki osiagne na smt6 jest wart zachodu...

Jak już chcesz świnkę to ładuj ECUMastera, już jest sprawdzone w CA za równo w ET jak i DET.

http://www.ecumaster.com/

Dilerem na Warszawę jest Kozioł, ten od punto GT, możesz go złapać na sr.pl albo przez Skunia.

A ten ECUMaster to ma mozliwosc sterowania parametrami w trakcie pracy czy programujemy na sztywno?

Bo ja wlasnie bym chcial cos gdzie moge sobie sam podlubac a w mapy to ja sie bawic nie zamierzam bo to zbyt skomplikowane niestety dla mnie.

Poza tym autko ma byc do jazdy po ulicach a nie na jakis SR i 1/4 ;] Tak wiec fajnie byloby miec mozliwosc jakiejs regulacji tak jak w AFC.

Poza tym chyba sama regulacja dawki paliwa jak na moje potrzeby wystarczy.

Czy do jazdy na ulicy(killer z mojej s13 nie bedzie) jest sens wkladac SMT lub ECU?

Masz jakies problemy z paliwem? Mierzyles AFR? Bo moze sie okazac, ze nie ma sensu nic zmieniac. Ja pompuje do oporu z T28 i w ogole nie ruszalem paliwa poza wymiana pompy na walbro.

Masz jakies problemy z paliwem? Mierzyles AFR? Bo moze sie okazac, ze nie ma sensu nic zmieniac. Ja pompuje do oporu z T28 i w ogole nie ruszalem paliwa poza wymiana pompy na walbro.

No niestety zalewa go strasznie ;] I to juz na seryjnej pompie ;D

A ten ECUMaster to ma mozliwosc sterowania parametrami w trakcie pracy czy programujemy na sztywno?

Bo ja wlasnie bym chcial cos gdzie moge sobie sam podlubac a w mapy to ja sie bawic nie zamierzam bo to zbyt skomplikowane niestety dla mnie.

Osobiscie radze EcuMaster-a - na sztywno tzn. jak ??? Nie ma jakiegos wyswietlacza i bajerow z przyciskami. Edytujesz mapy poprzez dolaczone oprogramowanie. Jesli chodzi o mapy to sa to mozna by nazwac mapy korekcji danych sygnalow - a nie jak to w standalone itp. glowna mapa sterujaca praca silnika.

Jednym slowem mowiac jesli nie masz pojeciach o mapach - czyli sposobie modyfikacji wtrysku, zaplonu etc. to lepiej popros kogos o pomoc. Bo majac nawet cos z ladnym wyswietlaczem mozesz wiecej popsuc niz poprawic - tutaj tez modyfikujesz sygnaly dla ECU. Jedyna roznica to sposob wizualizacji tego i obslugi...

Że tak nieśmiało zaproponuję, może MegaSquirt?

A po co go zamiast systemu Nissana ECCS - pakowac... jak juz ktos chce sie mocniej bawic to lepiej remap (a jak ma kase Standalone)... Jak lekki sofcik bez sterty godzin na strojenie to EcuMaster bedzie SI - ma to tez ta zalete ze nie przegnie sie zbyt mocno bo ECU zawsze sobie czuwa :)

Normalnie w czasie rzeczywistym się stroi samochód najczęściej na ulicy z podpiętą sondą...

Jego przewaga na SMT6 to interpolacja i co dzięki temu otrzymujemy to większa płynność jak w przypadku SMT6.

W Nissanach Sprawuje się idealnie - nic innego bym do nich nie wrzucał :)

Dodatkowa opcja w ECU Masterze to bezpośrednie sterowanie czasem otwarcia wtrysków a nie tylko "oszukiwanie" sygnałów z przepływki, przy w takim sposobie podłączenia ECUm można też płynnie przesuwać odcinkę (co 100obr.min do 10 tyś).

Normalnie w czasie rzeczywistym się stroi samochód najczęściej na ulicy z podpiętą sondą...

Jego przewaga na SMT6 to interpolacja i co dzięki temu otrzymujemy to większa płynność jak w przypadku SMT6.

W Nissanach Sprawuje się idealnie - nic innego bym do nich nie wrzucał :)

Dodatkowa opcja w ECU Masterze to bezpośrednie sterowanie czasem otwarcia wtrysków a nie tylko "oszukiwanie" sygnałów z przepływki, przy w takim sposobie podłączenia ECUm można też płynnie przesuwać odcinkę (co 100obr.min do 10 tyś).

Ma jeszcze kilka innych zalet - glownie juz rozwiazania od strony elektroniki... Ale tak jak napisal Coobcio EcuMaster i kropka :)

Do tego niedlugo obsluga 62-1 :) zreszta niedlugo zdam relacje z beta testow (firmware ma jeszcze bledy ale co tam - mozna sie pobawic) :)