mariuszsky

turbo flutter za i przeciw

38 posts in this topic

Bardziej chodzilo mi o stwierdzenie ktore gdzies padlo, ze woz lepiej reaguje na gaz na pigeonie bo go nie zalewa, a na bovie jest gorzej bo jest przelane.

Z reszta Iceman tez opisal swoje odczucia z dv. i pigeonem rolleyes.gif

Nevermind.

Przeplywomierz mierzy ta sama mase powietrza 2 razy - jako zasysane i wracajace po zamknieciu przepustnicy.

A dlaczego przy zwykłej recyrkulacji nie mierzy dwa razy?

Bo wtedy powrót recylkulacją trafia za przepływomierz. Nie jest wtedy 2gi raz mierzona.

A czemu przy flutterze trafia przed? Przecież leci przez turbo i w zasadzie wypada w tym miejscu co przy recyrkulacji.

Coś nie mogę tego ogarnąć od dłuższego czasu.

A czemu przy flutterze trafia przed? Przecież leci przez turbo i w zasadzie wypada w tym miejscu co przy recyrkulacji.

Coś nie mogę tego ogarnąć od dłuższego czasu.

bo przy recyrkulacji masa powietrza się nie cofa

Jak masz map sensor i bov to nie ma problemu z przelewaniem . Map mierzy cisnienie w kolektorze a nie mase powietrza jak przeplywka.

czyli nie ma szans na niekontrolowane marchewy? :(

... :lol: ...

tak poważnie -> czyli przy MAP'ie jedyne co się zmienia w układzie z/bez bov'a to to, że powietrze wraca przez turbo

chyba przeprowadzę testy za niedługo :rolleyes:

Profilaktycznie postanowiłem zajrzeć do turbo w escorcie po zdjęciu BOVa bo dawałem mu naprawdę solidne katy i mogę powiedzieć że t28 ma się ok a na śliskiej nawierzchni prawie ciągle po dodaniu gazu zaraz trzeba go puścić więc testing po konkrecie. Chyba przejdę w rb26 z mafa na map i pozbędę się zaworów upustowych bo flutter podoba mi się bardzo a i autko naprawdę lepiej się zwija chociażby po zamknięciu i ponownum otwarciu przepustnicy :D

Hmm ciekawy temat. Jesli nikt nic nie zauwazl to chyba dorabiam zaslepke na miejsce bova bo i tak wogole go u mnie nie slychac. Chodz jestem ciekaw czy on wogole upuszcza jak skrecilem go na max twardo (greddy type-s a cisnienie 1.5bar)

Dnia 15.12.2010 o 17:45, Zell napisał:

Jeśli chcesz pozbyć się zupełnie systemu upustu to jest to z samego założenia głupi pomysł bo żadna regeneracja nie jest tak tania jak blow off czy seryjny dv. Zysków z usuwania systemu upustowego nie widzę żadnych, pozatym że nie trzeba wydawać na blow offa jeśli się go nie ma, ale równie dobrze można seryjny dv zostawić i też nie kupować.

Chłopie co ty dupcysz ja tu znafca od 10 lat, blow off możesz zrobić śmietniku z puszki po  coli jak masz taką nikłą wiedze rozjebańcu.

Blow off jest jak najbardziej na plus a ty ruro sie nie znasz na niczym czaisz?

ŁUTUTUTUTTTUUUTUT

essa śmietniku.

Edited by znafcaaut (see edit history)

Czy jedzie z nami Mod/Admin? Nie dosc ze odkop roku, to jeszcze odpowiedz na poziomie 5 latka :/