Bullseye

Blow-Off z allegro

14 posts in this topic

Witam,

jako ze stalem sie posiadaczem Nyski S13 z 1989r chcialem zabezpieczyc sobie turbine zaworem upustowym (blow-off) lecz nie mam pojecia co brac by dzialalo to dobrze. Nie wiem czy warto zbierac 800zl na cos profesionalnego czy w domowych warunkach starcza mi zestawy za 300zl (auto bedzie cale seryjne, nie bede nic modzil przy silniku) i zastanawiam sie nad dwoma modelami jak na razie czyli:

http://allegro.pl/item1174735167_blow_off_typ_i_nissan_200_sx_kit_s13_bov_lub_inne.html

http://allegro.pl/item1176943205_zawor_upustowy_blow_off_bov_greddy_rs_style_nowy.html

http://allegro.pl/item1187154514_zawor_upustowy_blow_off_bov_hks_style_ssqv_nowy.html

Warto brac cos z tych trzech ?

properfekta i greddyego sobie odpuść , hks style podobno działa bardzo poprawnie , a jak masz kaskę to kup sobie ori ;)

ktos bral hks styla napisal mi ze musial rozkrecic go calego i skrecic od podstaw bo wszystkie srubki byly niedokrecone i mial tam jakies problemy przez to z silnikiem,chyba jakas nieszczelnosc.ale to sie tyczy STYLA nie ORI SSQV i to tylko o tym 1 bovie slyszalem czy inne tez takie sa, nie wiem, nikt nic nie pisze o tym.

jak brac propera to tylko 2 tloczkowego i masz odrazu+zestaw montażowy

Proper

wiem ze te bov-y naprawde daja rade w nysach i mja fajny sapanie ;)

tyle ode mnie, dziekuje dobranoc ;)

Edited by bybs (see edit history)

problem z tymi chińczykami SSQV nowego typu może być inny

mogą mieć za miękką sprężynę i na wolnych obrotach będą się niepotrzebnie otwierać - dotyczy się to również oryginału, sam widziałem

ja używałem stary chiński model który miał regulację twardości śrubką, działał bez zarzutu

Poszukaj The Sun'a od dr red devil'a dwutloczkowy, cakowicie bezobslugowy, bezawaryjny (przynajmniej u mnie) i fajnie syczy

z tymi niedokreconymi srubkami to u mnie byl problem, po zamontowaniu na wolnych sie otwieral i nierowno silnik pracowal, rozkrecilem dziada i skrecilem jeszcze raz, po tym zabiegu dziala do dzis bez problemow, mowa o hks style :)

a co do propera to polecam go do t25, na tej turbinie ma fajny dzwiek i nie ma pigeona, na t28 juz nie wyrabia i wyraznie slychac golebia

A co powiecie o firmie Bailey Motosport ?

A konkretniej model dwutlokowy, DV26 wraz z setem dla nyski mojej za 75funtow ?

Mam Baileya już 4 lata, nigdy nie miałem żadnych problemów. Co najważniejsze sprawdza się do 1.5 bara rewelacyjnie.

Nie jest jednak głośny.

Hm ale zadaniem Blow-Offu chyba nie jest glosne syczenie prawda ? :)

Zreszta sadze ze troche na pewno bedzie go slychac.

Edited by Bullseye (see edit history)

Co prawda trochę z opóźnieniem zobaczyłem ale trudno :P

Jak sprawuje sie Tobie ten DV26 ? I jak głośno syczy ?