jano86

Subaru Impreza WRX Type RA by devil's garage

129 postów w tym temacie

Był wykres 320KM.

Na razie nie dmucham nic więcej. Budżetu brak.

Auto było ustawione na 1 bara i to nie jest za dużo, więc jest spory zapas. Wtryski(440cc) ograniczają mnie do ok. 350KM, ale i tak na razie nie zamierzam iść w moc, bo przy tej wartości skrzynia może w każdej chwili powiedzieć papa, a jedyny rozsądny krok to wówczas przełożenie napędów i skrzynki 6bieg z STI newage, a to już koszt ok 10tys. zł.

Chociaż znając życie za jakiś czas będzie ochota na więcej...

O ile nie sprzedam auta, na rzecz czegoś innego. Pomysłów jak zwykle całe mnóstwo. Zobaczymy jak będzie mi się jeździło :) Wtedy zadecyduję czy auto zostaje czy wracam do Nissana na co dzień... A może jakieś cabrio? Czas okaże.

W każdym razie silnik zdecydowanie będzie gotów przyjąć na klatę znacznie więcej niż 320 kucy i o to mi chodziło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mysle ze bedziesz zadowolony ze srubru szczególnie w zimie :) no i dzwiek silnika na przelocie bezcenny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No zobaczymy jak to będzie. Ale jak ogarnę komplet 17tek to zapodam mate slicki od Ciebie. Będzie chodził jak zły :rolleyes:

Po kolei uzbroiłem to co trzeba w silniku:

med_gallery_157_89_10604.jpg

pyyk

med_gallery_157_89_33607.jpg

Nówki świece

med_gallery_157_89_112463.jpg

Turbodoładowanie

med_gallery_157_89_117792.jpg

AP racing

med_gallery_157_89_84288.jpg

I hop do auta

med_gallery_157_89_103637.jpg

Tadam <clap>

med_gallery_157_89_43388.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem, jeździłem ale zrezygnowałem na rzecz nissana. Niby było fajnie, przestronnie, twardo prowadziło się na zakrętach rewelacyjnie ale brakowało tego czegoś... <_<

mam nadzieje ze teraz troszkę dłużej pojeździsz :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymiennik dotarł wczoraj. Pozostaje popracować nad przewodem wspomagania który nie chce pasować, skręcić dolot do turbo, zalać olej wodę i będzie palone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auto już jeździ. Docieranie silnika trwa :)

Motor odpalił za pierwszym razem, nie było też żadnych kłopotów przy pierwszych jazdach. Wszystko się trzyma na miejscu, nic nie odpadło ani się nie urwało !

med_gallery_157_89_74871.jpg

med_gallery_157_89_30769.jpg

med_gallery_157_89_85075.jpg

med_gallery_157_89_1099.jpg

med_gallery_157_89_93820.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety nie. Przejechałem dopiero 500km a mam zrobić na dotarcie 1000...

Mało czasu mam na jazdę, więc trochę to się przeciąga. W międzyczasie robię jakies drobne poprawki.

Musze się jednak sprężyć zeby nie zastała mnie zima!

Mam niewiele czasu, a muszę go teraz jeszcze dzielić między dwa auta więc nie jest lekko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auto już obute w zimówki. Czekam na opady :)

Ponadto niewiele się dzieje bo totalnie nie mam na to czasu :(

W silniku jest trochę stuku. Prawdopodobnie za duzy luz na którymś zaworze, ponadto doładowanie maks. to 0.6 bara. To też jest do ogarnięcia.

Dalej w planach: rozpórki, nowe koła na lato, nowe radio i parę innych zmian.

Na wiosnę odbędzie się też prawdopodobnie strojenie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W najbliższym czasie silnik będzie znowu wyjęty z auta, żeby sprawdzić źródło stukania w głowicy. Podejrzany jest za duży luz zaworowy w prawej głowicy.

Poza tym silnik już dotarty. Niedawno jeździłem z sondą AFR i niestety jest trochę za mało paliwa. Boost rośnie do ok. 1 bara i wówczas AFR jest ok 12. Poza tym doładowanie narasta "liniowo" do 1 bara i najwyższa wartość pojawia się dość późno, zamiast szybciej rosnąć i później opadać. Jak tylko silnik będzie gotowy to czeka mnie strojenie.

Tymczasem zmieniłem kierownicę na Nardi Torino, a już na wiosnę "... 4 osiemnastki w moim samochodzie":

gallery_157_76_164518.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czym będziesz stroił?

Masz już remapowalny comp w aucie?

W moim dziadku komp się sam adoptuje do 1,2 bara utrzymując piękny afr, więc na razie tak pozostanie.

Ile maks chcesz go ładować po strojeniu?

Może wspólną wycieczkę na hamownie do Skunia zrobimy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz turbodziadka? Czemu się nie chwalisz ? :)

Mam kompa ESL, taki odpowiednik Nistune. Hula na seryjnym ECU z opcją EBC. Muszę tylko kupić soft i kabel do tego.

Co do doładowania to zależy na ile wtrysków starczy. Silnik jest gotowy na większą moc. Okolice 1,2 bara powinny być optymalne.

Na hamownię po strojeniu na pewno się wybiorę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

masz już new age ze zmiennymi fazami chyba,do tego zakuty, więc z mocą możesz poszaleć :)

skrzynia krótka została?

chyba pochwale się w projektach bo chce troche podłubać turbodziadka :ph34r:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie głowice sa niestety seyrjne czyli z RA. Tylko blok jest STI newaga. Szkrzynia została krótka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj wyjęliśmy silnik. Luz zaworowy na kilku zaworach był minimalnie za duży. Mam nadzieję, że to był powód.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach