jano86

Subaru Impreza WRX Type RA by devil's garage

129 postów w tym temacie

Maglownica i kolumna kierownicza zainstalowane. Maglownica została oddana do regeneracji po przeciekała. Pora zabrać się za wiązkę.

gallery_157_89_37094.jpg

gallery_157_89_100849.jpg

Zamontowana już została podstawka pod ECU, oczywiście w fabrycznym miejscu. Widać też dorobione mocowania nagrzewnicy.

gallery_157_89_52023.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj odbyło się spawanie. Dzięki Kalii :) Zasadniczo mocowanie pedałów blachy pod serwo i pompę sprzęgła są gotowe. Przyspawane także zostało mocowanie wycieraczek.

gallery_157_89_45191.jpg

Ponieważ oryginalnie w RA jest czujnik przy pedale gazu i nie chciałem za bardzo go przekładać więc tata zaadaptował japoński pedał do pedałów LHD. Zawadzał on o kolumnę kierowniczą i trzeba go było podciąć więc dospawaliśmy wzmocnienie. Czujnik jest więc zachowany :)

gallery_157_89_83498.jpg

Pedały już na miejscu:

gallery_157_89_16221.jpg

Drugi punkt mocowania:

gallery_157_89_19614.jpg

W weekend prace powinny ruszyć trochę szybciej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak spawacie takie blachy to warto sobie chociaż z cm oczyścić z lakieru :) poza tym git !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś znowu trochę podziałałem. Nic spektakularnego ale pomału idziemy do przodu. Posprzątałem trochę auto i powycinałem dziury na nowe mocowania w wygłuszeniu na ścianie grodziowej. Poza tym trzeba jeszcze trochę pokombinować z mocowaniem pedałów.

Także w końcu pomalowałem deskę. Mój dawca był wolnossakiem, zatem deska była szara i nie pasowała do reszty. Nie chciałem mieć floku jak wszyscy, bo nie podoba mi się, szczególnie w aucie na ulicę.

No to pyyk:

gallery_157_89_82222.jpg

gallery_157_89_34366.jpg

gallery_157_89_98049.jpg

A oto sprawca zamieszania: farba VHT Vinyl Dye :)

gallery_157_89_88241.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyszło nieźle ale w takim aucie moim zdanie flok jest jak najbardziej wskazany ;)

Fakt, że opcja która wybrałeś jest praktyczniejsza, flok się jednak syfi dosyć szybko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytałem opis kolegi od Hond i zakupiłem z zapasem 3 puszki. Farby schodzi sporo bo tapicerka dosłownie ją wciąga, aczkolwiek ku mojemu zdziwieniu zużyłem tylko jedną puszkę. Malowałem deskę kratki nawiewów i plastik nad kolanami kierowcy. Schowka nie malowałem. Czy było to wystarczająco ocenię jutro jak będzie światło dzienne i wszystko wyschnie.

Plastiki taki jak na boczkach wciągają mniej farby więc myślę że na SXa 2-3 puszki spokojnie starczą.

Co ciekawe można podobno tym także malować materiał i dywaniki, więc można by np. w SXie pomalować materiał na boczkach i być może tak zrobię.

P.S: Jakby co to będę miał wolne 2 puchy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jednak deska poszła w kolor:) Zabieraj się za silnik żebyś na wiosnę ruszył sprzęta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejny odcinek.

Przed weekendem nie wyglądało to zbyt zachęcająco:

med_gallery_157_89_108722.jpg

Na szczęście w miarę upływu czasu było coraz lepiej:

med_gallery_157_89_43527.jpg

A trzeciego dnia całkiem przyzwoicie:

med_gallery_157_89_87020.jpg

Deskę i tak jeszcze muszę zdjąć i skończyć wiązkę w desce, ale do końca przekładki już niedaleko!

Pora będzie zabrać się za silnik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ELAGANCJA panie ! bedzie mniej skrzypialo i trzeszczalo jak LHD z fabryki a wygladalo porownywalnie jak nie lepiej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalsze postępy. Przekładka już prawie ukończona, zostało parę drobiazgów we wnętrzu i mały porządek z kabelkami pod maską.

Przy okazji rozebrania wszystkiego odświeżyłem hamulce. Wleciał komplet przewodów w oplocie HEL.

Ponadto zakupiłem zegar SPA design. Ciśn./temp oleju. I do tego boost Omori. Zamontowane nad radiem bo chcę żeby auto było jak najbardziej dyskretne i nie wyróżniało się zanadto.

Do tego jakieś chińskie radio żeby umilać czas podróżującym.

med_gallery_157_89_77469.jpg

med_gallery_157_89_14283.jpg

med_gallery_157_89_72858.jpg

med_gallery_157_89_10226.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W końcu przyszły zamówione z Japonii mocowania do linki sterowania nawiewem i mogłem skończyć prace we wnętrzu. W tym momencie przekładka jest gotowa. Pozostaje czekać na silnik i jazda :)

med_gallery_157_89_65141.jpg

Podziękowania dla Bartka za oklejenie konsolki :)

med_gallery_157_89_60036.jpg

Zegary wylądowały w konsoli środkowej. Generalnie chcę żeby auto było jak najbardziej "dyskretne" i zbliżone do serii :)

Ponieważ lubię muzykę podczas jazdy to założyłem jakieś najtańsze radyjko żeby brzęczało jak najdzie mnie ochota.

med_gallery_157_89_75677.jpg

med_gallery_157_89_55675.jpg

med_gallery_157_89_2506.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra robota. Współczuje serdecznie problemu z silnikiem. Miałem podobnie, ale ja ujechałem tylko 100km i finał. Powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadeszła pora na długo oczekiwany update.

Dotarły do mnie w końcu korby i tłoki. Miałem mnóstwo koncepcji, ale w końcu postanowiłem zastosować się do hasła: "albo grubo albo wcale" i podjąłem decyzję o zakuciu motoru. Tak aby w przyszłości był zapas.

Miałem już nowy wał, teraz dotarły:

- kute tłoki Mahle - pierwszy nadwymiar 92,5mm - wybór padł na mahle ze względu na ciasne pasowanie

- kute korbowody Manley "H" ze śrubami ARP 2000

Brakuje jeszcze panewek i uszczelek pod głowicę. Gdy tylko je dostanę to silnik jedzie do obróbki. :D:)

med_gallery_157_89_1010.jpg

med_gallery_157_89_80578.jpg

med_gallery_157_89_60979.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silnik już wrócił z obróbki wykonanej w firmie WEPS.

Zakres prac:

- osiowanie bloku i pasowanie do wału

- szlif cylindrów 92.5mm

- planowanie bloku i głowicy

- wymiana uszczelniaczy zaworowych na OEM

- wymiana prowadnic zaworowych

- polerowanie, docieranie gniazd zaworowych

- osiowanie wałków rozrządu

Na foto są jeszcze uszczelki od bodajże EJ257 czy jakoś tak. W każdym razie OEM Subaru gruba 1.5mm

med_gallery_157_89_43850.jpg

med_gallery_157_89_47800.jpg

med_gallery_157_89_73819.jpg

med_gallery_157_89_17513.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W międzyczasie mnóstwo kolejnych wydatków... Ale koniec coraz bliżej :)

No to jedziemy dalej:

Kompletny nowy rozrząd, nowe uszczelki pod dekle

med_gallery_157_89_100777.jpg

Silnik już poskładany do kupy

med_gallery_157_89_64421.jpg

Ponieważ nie lubię półśrodków i chcę poskładać auto raz a dobrze to postanowiłem od razu owinąć taśmą downpipe oraz orurowanie.

med_gallery_157_89_68331.jpg

Plus parę drobiazgów: świece nówki NGK BKR7EIX, nowe nakrętki na kolektor wydechowy( OEM od nissana, kosztują 1/3 tego co w subaru...), nowa uszczelka pod turbo

med_gallery_157_89_30204.jpg

Niezbędny pakiecik olejowy, nowy filtr paliwa

med_gallery_157_89_103309.jpg

Teraz pozostaje uzbroić silnik, poskładać wszystkie graty i jeżeli nic po drodze nie wyskoczy to jutro silnik powinien siedzieć już w budzie...

stay tuned ! ! !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach