jano86

Subaru Impreza WRX Type RA by devil's garage

129 postów w tym temacie

Zobaczę w jakim stanie jest ten. Ale raczej kupię drugi. Zależy co się okaże jak ten otworzę :)

Wysypie sie troche elementów,pozbierasz je na łopatke i zaczniesz szukac drugiego :D

Co do wyciagania silnika w takim subaraku to prosta sprawa , z ta przekladka tez powinienes sobie poradzic bez wiekszego problemu,z ta klima mysle ze tez sobie poradzisz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak przede wszystkim ściana jest symetryczna. Więc mam nadzieję że to tylko kwestia wycięcia otworów. Jest i mijesce na silnik wycieraczek itp.

Zrobię też przekładkę ze zwykłą maglownicą, na krótką nie bardzo będzie kasa na razie.

Ale i tak chyba najpierw złożę auto jako RHD na jakiś czas, nie mogę się już doczekać żeby znowu się nim przejechać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A masz jeszcze MOT? Po drugie 2 razy będziesz to rozbierał? Szkoda czasu. Chyba, ze w międzyczasie znajdzie się klient na lhd. Ja bym go rzeźbił od razu tymbardziej jeśli mówisz, że wszystko jest symetryczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam już MOTu.Wiem że trzeba by znowu rozbierać, ale roboty nie jest tak wiele a chciałbym jak najszybciej pojeździć autem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silnik został już rozebrany.

Rozwiązała się zagadka dlaczego wóz nie podawał!

Otóż zniknęła panewka, musiał mi ją jakiś wredny francuz ukraść :)

Gdzie jest panew? Zdematerializowała się :)

Przy robocie wyszło, że:

- blok jest półzamknięty, tak jak miał być z 2004 roku STI

- pompa oleju cosworth

- baffle plate cosworth

- szpilki ARP

Do tego jest chłodnica oleju, więc tym bardziej nie wiem czemu taka awaria :(

gallery_157_89_70818.jpg

gallery_157_89_3113.jpg

gallery_157_89_4983.jpg

gallery_157_89_52036.jpg

gallery_157_89_55371.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak wygląda czop po smarowaniu rozbryzgowo-pneumatycznym , wygląda jak kuty w tym miejscu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tata, zawsze czujny i zawsze wie lepiej :D

Szkoda, ze sie tak brzydko zmielilo... Jakie plany na reanimacje ? Po prostu wal + panewy ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piciu waliło tak że przy 170 słyszałem :D A potem silnik stanął. Tata czuwa, na szczęście i pomaga bo ja nie mam teraz czasu.

Plan:

nowy wał, używana korba, ACL race, wyważanie osiowanie, nowe wszystkie uszczelki i ogień na tłoki :)

Na żadne upgrady nie starczy już budżetu, bo jeszcze przekładka jest grana w międzyczasie. Chociaż turbo ma potencjał na ciut więcej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby się znalazł kupiec jak go wystawiłem to bym sprzedał, ale pewnie bym żałował :P

Auto ma duży potencjał więc zapadła taka decyzja. No i od razu będzie przekładka więc mam nadzieję że w lutym już będę killował :) Wyzywam wszystkich na pojedynek ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka gorących zdjęć:

gallery_157_89_19486.jpg

gallery_157_89_26169.jpg

JDMowa naklejka !! Mam jeszcze w aucie japońską flarę! :)

gallery_157_89_38400.jpg

gallery_157_89_84052.jpg

Przekładka w trakcie. Niestety roboty jest sporo. Nie wszystko pasuje na zasadzie wykręć stare przykręć nowe. Ale nie poddaję się. Przy okazji przekładki wyrzucam klimatyzację więc będzie klimat całkiem bojowo-rajdowy w aucie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze fajny niepozorny wóz, a panew no cóż jak to w Nissanie tak i w Subaru...

Ps. nie doczytałem jak CI się udało zwłoki przytransportować do polski ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze fajny niepozorny wóz, a panew no cóż jak to w Nissanie tak i w Subaru...

Ps. nie doczytałem jak CI się udało zwłoki przytransportować do polski ??

auto przyjechało na TIRze. Kontakt od Antka dostałem. Przywiózł go Pan który sprowadza bite wozy z Francji.

Mi też się podoba, ale jak bawić się w przekładkę, to tylko przy coupe. Jest bardziej unikatowe. ;)

Tutaj myślę, że też warto. Auto również nie występowało w LHD, a poza tym karoseria jest igła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewnie że warto bo rhd nie pojeździsz legalnie, a koszty przekładki subaru są niskie, wożenie auta na każde pojeżdżawkę na lawecie to mało fajny pomysł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pora na update.

Przekładka jest w trakcie. Prace powoli, ale posuwają się do przodu. Mój ojciec jest pedantem więc wszystko musi być idealnie i co do mm. Dlatego też mamy takie tempo :)

gallery_157_89_97933.jpg

Ściana grodziowa z odwierconym mocowaniem serwo i pedałów:

gallery_157_89_39964.jpg

Wycięta dziura na zasysanie powietrza z wentylacji:

gallery_157_89_9543.jpg

Auto ma wyglądać jak fabryczne, więc oczywiście wycieraczki też będą przełożone.

Wycięte dziury:

gallery_157_89_13872.jpg

I przygotowane do wspawania mocowanie drugiego ramienia:

gallery_157_89_28034.jpg

Na silnik na szczęście był gotowy otwór z fabryki. Będzie jeszcze trzeba przerobić kostkę przy silniczku, ale to później.

I pierwsze przymiarki wentylacji:

gallery_157_89_11438.jpg

Poza tym zamówione już są pedały. Powinny być lada dzień. Mam już nowy wał od 2.0 STI. Reszta części mam nadzieję też będzie w ciągu tygodnia-dwóch.

Poza tym Ci którzy mnie znają wiedzą że jestem uzależniony od tuningu i kupowania części do moich samochodów. W przypadku Subaru nie jest inaczej.

Tak więc w pogotowiu są już:

Rozpórka przednia alu:

gallery_157_89_52305.jpg

I kierownica Nardi Gara o średnicy 35cm z mojego starego Nissana:

gallery_157_89_31721.jpg

Pozdro i stay tuned ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach