jano86

Subaru Impreza WRX Type RA by devil's garage

129 postów w tym temacie

Jako że wczoraj stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem takiego auta przedstawiam je jako nowy projekt, mimo smutnych okoliczności w jakich się rodzi...

MODEL: 1995, Subaru Impreza WRX type RA,

RA - czyli rally altered, fabrycznie pozbawiona wagi baza do budowy rajdówki Zaimportowana z Japonii w 2007 roku.

SILNIK: MY04 STI short engine in with new head gaskets and checked the heads, szpilki ARP, seryjne turbo td05 16g, cosworth baffle plate, ESL remap of the stock ECU, chłodnica oleju MOCAL i oil filter relocation kit

UKLAD DOLOTOWY: stożek K&N, custom FMIC, CAI ze zderzaka

UKLAD WYDECHOWY: pełen wydech z kwasówki milltek motorsport łącznie ze sportowym katalizatorem

ELEKTRONIKA: ESL remap of standard ECU, zegar boost blitz, turbo timer

UKLAD NAPĘDOWY: skrzynia seria bardzo krótkie przełożenia Vmax ok 200km/h, sprzęgło uprated ale nie wiadomo co, mocniejsze dyfry

ZAWIESZENIE: seria type ra

UKLAD HAMULCOWY: aluminiowe 4 i 2 tłoczkowe zaciski z późniejszego modelu, nacinane tarcze, sportowe klocki

BODY-KIT: seryjne body bez spojlera, lekka aluminiowa maska i klapa, brak zabezpieczenia antykorozyjnego, cienkie szyby, brak spojlerów i dokładek zderzaków, JDM owiewki

ŚRODEK: seryjne fotele, gałka i kierownica skórzana Nardi, JDM flare

CAR-AUDIO: fabrycznie brak głośników i radia

INNE: jest klima :)

MOC: seria 265hp

po przeróbkach - 320hp ( modyfikowane przez ZenPerformance w UK )

Zdjęcia:

gallery_157_33_101318.jpg

gallery_157_33_77504.jpg

gallery_157_33_45542.jpg

Zaraz po zakupie:

gallery_157_89_79008.jpg

kolejka na prom:

gallery_157_89_165083.jpg

gallery_157_89_250540.jpg

gallery_157_89_24066.jpg

gallery_157_89_135466.jpg

gallery_157_89_6638.jpg

gallery_355_24_75887.jpg

Z takimi modami auto kupiłem w UK wczoraj. Cieszyłem się bardzo. Auto bardzo mi się spodobało. Świetny zawias, mocne hamulce, przyśpieszenia bajka. Chwilowo mieszkam w Paryżu i niestety w drodze powrotnej 50km pod Paryżem obróciła się panewka :( Auto stoi na placu i do soboty muszę z nim zrobić.

Jestem załamany na razie muszę się pozbierać

Teraz zastanawiam się co dalej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wóz ładny prócz tego fuck upu,ale zaczęło się od najgorszego, teraz będzie tylko lepiej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda akcji z panewką, ale myślę, ze warto odbudowywyac.

BTW - po raz n-ty patrzę z niedowierzaniem na patent angoli dot. miejsca montazu chlodnicy oleju. Jezeli pierdyknie chocby przewod to ten cały majdan wisi centralnie nad turbiną. Nawet nie chcę mysleć co by się z tym autem stało. Chyba, ze w pakiecie dokladają 2 gasnice o gabarytach tych z miejskich Ikarusów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat przeniosłem, do momentu aż Subek się ustosunkuje do niektórych spraw, myślę że off-top top lepsze miejsce...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko powiem KURWA Nissany mi zbrzydły, a że jest to forum o tematyce motoryzacyjnej, a nie kulinarnej to niech będzie i projekt fiata punto o ile jest ciekawy. Ale takie projekty wrzucajmy na razie do OT.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fajne auto

kiedys mialem okazje sie przejechac wrx i milo to wspominam :)

z umiejscowieniem tej chlodnicy to racja

pamietam jak kumplowi w cosworcie pekl waz olejowy od turbo i momentalnie ogien z pod maski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzialem wczoraj takie autko ale chyba w specu STI(taka jakas duza lotka jak w sti, wlot duzy z przodu i fajne ozy) robi mega wrazenie :o :blink: :o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

współczuję

U nas w warsztacie robi się średnio 1 subaru dzienni i panewka to jakaś plaga jest , normalnie szok ! co drugie auto własnie z tym silnikiem co masz siada .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wlasnie ogladam turbo kamera na TVN Turbo i tam jest plaga skrzyn biegow w subaru boxer diesel. Sprzegla padaja notorycznie. Szef subrau polska import mowi ze ludzie nie potrafia jezdzic i szkolenia zaproponowali:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też widziałem.

Dziwna sprawa, ale tłumaczenie jeszcze lepsze.

Palą głupa i tyle.

Pewnie są świadomi ze przydała by sie akcja naprawcza ale nie chcą ponieść kosztów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostanie słowa szefa były najlepsze. Panie redaktorze jeśli Pan chce Subaru stoi na dole i może Pan się przejechac. Na to redaktor: Nie dziękuję. Za dużo się nasłuchałem o tym modelu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pozwolę sobie wkleić obszerną odpowiedź prezesa SIP na wyemitowany odcinek Turbokamery i problem ze sprzęgłami w dieslach:

Zanim ew. pojawią się komentarze nie mające związku z istotą rzeczy chciałbym niniejszym przedstawić zarówno nasze stanowisko, jak i podjęte działania dotyczące rzeczonego tematu.

Jest niezaprzeczalnym faktem, że ani my, ani koledzy z innych państw, ani FHI nie rozpoznało sporadycznej możliwości uszkodzenia sprzęgła na skutek niewłaściwej obsługi.

Tym, którzy w tym miejscu poczują się urażeni sugeruję przeczytanie mojego wcześniejszego wpisu na temat „kompatybilności”.

Być może przyczyną jest , co sugerował dziennikarz z Turbokamery, nasz ( tu cytat ) „nadmierny profesjonalizm”. Testowałem te samochody osobiście w najróżniejszych warunkach, testowali koledzy z naszej firmy, a także w wielu innych. Bez stwierdzenia jakichkolwiek istotnych trudności.

Nawet jednak, jeżeli odsetek kierowców mających z tym problemy jest niewielki, to i tak należało temat podjąć. Co też zostało uczynione przed wieloma miesiącami w kontaktach z FHI.

Główny tenor – jaki uczynić obsługę łatwiejszą dla tych osób, które sobie nie radzą.

O ile w pierwszej kolejności oczekiwaliśmy opinii ( i działania ) FHI, to sami też określone kroki podjęliśmy.

Ale po kolei. FHI w odpowiedzi na nasze oczekiwania :

- udokumentowało, że samo sprzęgło jako takie jest mocniejsze od porównywalnych konstrukcji innych producentów w tej klasie ( moc, moment ), ale …

- reakcje silnika na zmianę położenia pedału gazu są zdecydowanie szybsze , niż ma to miejsce u rzeczonej konkurencji.

Ten drugi parametr, odpowiedzialny do pewnego stopnia za nadzwyczaj pozytywnie postrzeganą dynamikę samochodu ( tak bardzo cenioną przez „klasycznych” klientów Subaru) , jest jednocześnie niestety też elementem utrudniającym precyzyjne dozowanie momentu obrotowego ( klasycznie „gazu”).

Wprawdzie przytłaczająca większość użytkowników nie ma z tym problemu, lecz nie oznacza to, że innych należy pozostawić samym sobie. Niestety opracowanie odpowiedniego, dużo bardziej konserwatywnego oprogramowania zajęło dość dużo czasu ( testy, testy i jeszcze raz testy …), lecz jest już ono od kilku dosłownie dni dostępne. Nasze testy wewnętrzne potwierdziły, że samochody są w pierwszej fazie nieco mniej dynamiczne, ale też, że obsługa jest subiektywnie zdecydowanie łatwiejsza.

Równolegle, co było już sygnalizowane, prowadziliśmy rozmowy z SJS na temat specjalistycznych szkoleń w tym zakresie. W dniu jutrzejszym mam otrzymać program i zakładam, że już od przyszłego tygodnia będzie można przedstawić odpowiednia ofertę.

Ponieważ wcześniej pojawiło się pytanie dotyczące starszych egzemplarzy odpowiadam – bezpłatne szkolenia będą dotyczyły wszystkich Subaru z silnikami wysokoprężnymi sprzedanych w naszej sieci ( bez względu na ich wiek i przebieg ).

Przyznam szczerze, że w w/w szkoleniach zawarte będzie też kilka elementów dotyczących zasad bezpieczeństwa jazdy – myślę, że to akurat nikomu nie zaszkodzi :wink:

Przy tej okazji … sam złapałem siebie za słowo. Otóż cytując znane przysłowie o wędce użyłem sformułowania „daj wędkę”. Nie powiedziałem „sprzedaj wędkę”.

W konsekwencji, uznając że jakaś część winy ( tu : zbyt późne rozpoznanie potencjalnych problemów dla niektórych kierowców z właściwą obsługą ) podjąłem konkretną decyzję.

Niezależnie od braku refundacji przez FHI tym klientom, którzy dokonali już wymiany sprzęgła przy niskich przebiegach na skutek jego przegrzania na zlecenie płatne, a którzy zdecydują się na skorzystanie z oferowanego szkolenia oraz zainstalowanie „łagodniejszego” oprogramowania zwrócimy poniesione koszty za pośrednictwem naszych partnerów u których w/w operacja była wykonana.

Ci którzy mnie znają wiedzą, że powyższa decyzja wynika z mojego pojęcia uczciwego prowadzenia biznesu i poczucia odpowiedzialności ( za spóźnione rozpoznanie problemu dla niektórych kierowców).

Tym, którzy będą ( błędnie ) uważali, ze jest to reakcja na „nagonkę medialną” i tak nie będę w stanie takiej interpretacji wyperswadować, więc nawet nie będę próbował :wink:

Ponieważ nasi partnerzy jeszcze nie otrzymali instrukcji wykonawczych uprzejmie proszę o powstrzymanie się przed „bombardowaniem” ich pytaniami.

Kolejność działań.

1. Wszyscy nabywcy Subaru Boxer Diesel (do których mamy kontakt ) zostaną poinformowani o szkoleniach ( szczegóły będą także umieszczone na Forum ).

2. Osoby zainteresowane zwrotem poniesionych kosztów odbędą szkolenia ( zaświadczenie SJS ) oraz dokonają w ASO instalacji oprogramowania.

3. Na podstawie w/w otrzymają zwrot wg faktury.

Uprzedzając ew. pytania proszę o zrozumienie, że opisane działania nie są działaniami producenta, lecz dobrowolnymi działaniami prowadzonymi na koszt Subaru Import Polska i jako takie niestety nie mogą obejmować samochodów zakupionych poza naszą siecią.

Łączę pozdrowienia

wątek ze sprzęgłami niech moderator wydzieli z tematu janka.

EOT.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Impreza już w domu. Teraz ją czyszczę konserwuję woskami z karnadupy i odstawiam aż przyjdzie na nią moment.

Wrzucę jutro jakieś foty. Przebolałem już awarię i na 100% będę ją naprawiał i pewnie przekładał, zresztą części do przekładki już są.

Jestem zadowolony bo po dokładnych oględzinach mogę stwierdzić że jest mint condition chociaż w porównaniu z S13 to jest w o wiele lepszym stanie. Pod spodem zero rdzy, nawet na śrubkach. Blachy zdrowe, bezwypadkowe - lalka! Japońce dobrze dbają o fury!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auto w czerwcu przyjechało do Polski. Przez wakacje stał pod plandeką. Musiałem uporać się ze swoim driftowozem, ale po ostatniej rundzie zawodów w Lublinie 26.09 mogłem zabrać się za Imprezę.

Auto wystawione jest na sprzedaż, ale zainteresowanie niewielkie, a ponieważ jest ono w super stanie i strasznie chciałbym nim choć trochę pojeździć, to w miarę możliwości finansowych będę je remontował.

Jak na razie stoi już w ciepłym garażu, lakier jest wypolerowany, zabezpieczony a ja mogłem się zabrać za wyjęcie silnika.

Czynność gdy już wie się co robić jest zaskakująco łatwa. Przyszło mi to łatwiej niż w 200SXie.

Mam także części do przekładki kierownicy i zastanawiam się czy nie zrobić tego od razu, ale zniechęca mnie m.in komplikacja jaką jest klima którą chciałbym mieć też po przekładce.

Silnik out:

pusto.jpg

silnikp.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powodzonka widzę że ostro działasz będziesz miał trochę zabawy z rozpołowieniem bloku ale dasz radę :) remontujesz ten silnik czy kupujesz drugi? ta druga opcja chyba nieco tańsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach