Sign in to follow this  
Followers 0
Ricci

BRIDE

20 posts in this topic

niby wszystko ok jesli to prawda co tam pisza o znaku handlowym ale slabe jest to ze kolesie sprzedają to jako ori bride a to juz nielegal troche.

Ten proceder jest jak najbardziej nielegalny, ale nie można z tym praktycznie nic zrobić. Najpierw trzeba zlokalizować fabrykę, gdzie to gówno produkują, a potem załatwić pierdylion formalności i wnieść sprawę to sądu (szanse na dojście do jakiejkolwiek rozprawy masz taką jak na wygraną w Totka). W praktyce jest to nie do zrobienia, szczególnie jeśli producent jest w ChRL.

Antek nie ma znaczenia gdzie zlokalizowana jest fabryka produkująca podróbki (jak jest z poza kraju).Odpowiedzialność ponosi importer/dystrybutor,który wprowadza nielegalny towar na rynek.

Jak ktoś sprowadzi kontener butów "adidas" do kraju i udowodnią,że są podróbkami,konfiskuje się towar,a importer ma postawione zarzuty.

W tym przypadku (o ile jest to jakiś większy handel,a nie dwa fotele ktoś sobie przywiózł i chce sprzedac)powinien się zainteresować oficjalny przedstawiciel tej marki na Polskę,ewentualnie Europę Centralną,o ile taki jest i zgłosić odpowiednim służbą.

Z fabryką,szczególnie tą z Państwa Środka,nikt nie walczy.Kto się będzie z koniem kopał.

Co innego "podróba" wyjeżdżająca z tej samej fabryki, na tych samych partsach, ale bez papierów, a co innego na gówniany fotel naszyty materiał z logo producenta( kilka funtów za 1m2 ;-).

Temat pojawił się w czas, miałem go kupić........ 1k za podróbę nie zapłacę, a ja głupi myślałem że to dobra okazja... :o

Też się zastanawiałem na tym fotelem, dzwoniłem i pisałem meile do tego sklepu żeby przysłali zdjęcia z wytłoczonymi napisami Bride na przelotkach do pasów i zdjęciem metki ale coś się ociągają, więc pewnie tego ta podróba nie ma. Poza tym ten model fotelu na zdjęciach u oficjalnych dystrybutorów Bride ma inny kształt otworów od góry po bokach fotela.

Oryginalny fotel powinien mieć homologację dop. do użytku (niektóre mają FIA).

Jak go nie ma mozna przyjąc,że nie był nigdy badany-testowany.W razie wypadku może

pół oparcia wejść nam w plecy.

Lepiej już za tą kasę jakieś bimarco kupić.

Z fotelami rożnie bywa, recaro z type R-a w ułamku sekundy przyjęły pozycję leżanek jak civiki wypakował tyłem w znak!!!

Dlatego jak kupować kubły to tylko nowe z homologacją, niestety taka jest droga prawda..;-)

Kto wchodzi w zamówienie grupowe wprost z japonii...;-)

po czym to zauważyłeś?

tak jak napisał Ricci inny kształt przelotek, jak i inaczej wybite logo na przelotce, oryginalne mają homologację i licencję FIA, kosztują 1400$/szt. a nie jak napisał sprzedający na innym forum że zapłacił 800$/szt. inny materiał z napisami na oparciu...to tak na szybko

To nie tylko u nas, podróbki to ogromny problem dla aftermarketowych gigantów. Pamiętaj, że Apexi i Trust/Greddy ogłosiły bankructwo właśnie w wyniku masowego działania chińskich i tajwańskich podrabiaczy i z miesiąca na miesiąc tracą coraz większe pieniądze na takich rynkach jak USA. Na szczęście wciąż mają bardzo silną pozycję u siebie na rynku (nawet niewielkie warsztaty tunerskie korzystają z ich części, bo z jakich innych? W Japonii mentalność jest zupełnie inna niż w USA czy UE), a z wyjątkiem prywatnego importu sprzedaż podróbek w UE jest bardzo utrudniona - prawo unijne pod tym względem jest dobre, ale nie bez wad i luk.

Wracając do Bride'ów, wystarczy poczytać parę tematów na S2Ki i innych szanowanych forach żeby się przekonać o skali problemu...