PiotrekLDZ

Padlina ca za 3tys od PPP

114 posts in this topic

To ciekawa diagnoza.

W sumie jak by dolotem leciała ta "panewka" której niema w turbo, przecisnęła sie przez intercooler i dolotem wpadła do środka.

Ja myśle że to wydechem uniballa zassało ppp'inowi podczas codziennej przejażdzki i przez turbinę zassało do komory spalania.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

w tulejce

I na pewno przecisnęła się przez zawory. Ciekawe dla czego ppp nie chce się wypowiedzieć w tym temacie ??

z tego co słyszałem to milczy bo komputer mu się spalił, ale ile w tym prawdy nie wiem.

Edited by Andiqqqq (see edit history)

Ojj.. bardzo brzydko to wszystko pachnie...

a no brzydko <_< sądzilem że takie 'akcje' ominą naszą forumową społeczność.

Panowie szeni i ppp wiecie o czym teraz myslę i sądzę że nieładnie wkręciliscie kolegę.

Kilka lat temu sam zostałem podobnie wkręcony i wiem jak to boli ...

przestancie juz z tymi tulejkami, bo to chyba nie o to chodzi w tym temacie.

za duzo walkow wychodzi ostatnimi czasy niestety :huh:

p.s. ta "tulejka" jest w tym prezypadku lozyskiem slizgowym - czyli panewka

Wczoraj przyszła jakaś głowica, ale nawet nie wiem czy otwierać paczke, bo po co mi kolejne kg złomu? Może mi ktoś wysłać na pw numer do ppp? Skasował mi się razem ze skasowaniem telefonu o beton:D A sytuacja bardzo nieprzyjemna biorąc pod uwage ile czasu ci ludzie spędzili w społeczności nissanowskiej. I okazało sie jeszcze że to turbo na 100% nie jest tym co widziałem w aucie, to jest pewna informacja. Jeszcze byście gości widzieli jak sie zarzekali na pytanie czy to na pewno ten silnik co widziałem w aucie. Ehhhh, żal:/ Może pójdą po rozum do głowy i sie dogadają, bo ja na pewno sprawy nie odpuszczę.

Witajcie. Ja tez cos dopowiem w tej sytuacji. bylem u kolegi "PiotrekLDZ" silnik widzialem i ocenilem na moje oko jako wielki zlom. Piotrek chyba sie obrazi o to co teraz napisze ale mowilem ze JESLI CHCESZ MIEC SUPER SILNIK PO REMONCIE TO ZROB SAM!!!!! Ale piotrek nie posluchal. silnik moze i ma wal nominalny ale na panewkach tez juz widac ryski ktore pojawiaja sie przez padnieta pompe oleju czyli na srodku panewki jest wytarcie. Ja powiem tylko tyle ze jesli chcesz wkladac ten silnik to wkladaj.Spisywales z PPP jakas umowe kupna jesli tak. I jesli nie chcesz tego zostawic bez niczego to idz na policje a pozniej zglos sprawe do sadu o oszustwo. napewno wygrasz jesli masz meile itd od PPP. Takie jest moje zdanie. a to ze zrobili cie w tego co koniowi pod brzuchem zwisa to mi bardzo przykro juz ci nawet mowilem.

Danio człowiek najlepiej sie uczy na swoich błędach;) ty tez masz już trzy silniki na chacie;) Wiesz jak to było, gość 3 lata na forum, wkłada v8 i wywala świeżo wyremontowane CA bo mu mocy nie starcza, nic tylko brać. PPP tak sie zarzekał o ten silnik że nie sposób było nie uwierzyć. Teraz raczej też będę szedł w strone remontu, chociaż już mi pare osób napisało że mają dobre ca na sprzedaż. Na razie czekam na jakikolwiek kontakt z piotrkiem, nie chce odrazu iść na drogę sądową bo to zdecydowanie nie moje klimaty;) ale jak będzie trzeba to jest dużo rozwiązań na takiego wałka.

nie potrzeba zadnej umowy kupna sprzedazy itd wystarczy jakikolwiek mail czy nawet pw z opisanym np idealnym stanem silnika i opinia rzeczoznawcy o stanie faktycznym. Generalnie na miejscu ppp odrazu oddałbym kase. przerabialem kiedys taka sprawe już prawnie sprawa w 100% wygrana..

Danio człowiek najlepiej sie uczy na swoich błędach;) ty tez masz już trzy silniki na chacie;) Wiesz jak to było, gość 3 lata na forum, wkłada v8 i wywala świeżo wyremontowane CA bo mu mocy nie starcza, nic tylko brać.

Ja tak zrobilem , ale nie wsadzilem v8 :P

To od spalonego kompa stracił totalny kontakt ze światem ?

Myśle iż jego kolega szeni ma z nim jakis kontakt wiec zapewne ppp już wie o sprawie...

Panowie, rozumiem, że dostaliście silnik w dużo gorszym stanie niż zapewniał ppp, ale czy Piotrek mógł wiedzieć o tym krajobrazie księżycowym który się utworzył na tych tłokach? IMO jeśli pomiar kompresji wyszedł OK a motor ładnie chodził to mógł nie mieć podstaw żeby przypuszczać że tak to wygląda w środku. Inna sprawa że z turbo jest niezły fakap, dziwię się, że wam coś takiego wcisnął.

I do tego się nie odzywa w tym wątku... Daleki jestem od przesądzania o winie którejś ze stron, ale brak odpowiedzi ze strony ppp nie rokuje zbyt dobrze.

Dokładnie, musiał widzieć te tłoki. W ogóle to doszły mnie słuchy że ppp nadal ma swoje ca w nysie więc dla mnie sprawa jasna. Szeni tez coś przestał się wypowiadać...

Update: Zebrałem sie w końcu żeby otworzyć "głowice" od szeniego. Tak jak sie spodziewałem, wysłał mi pare kilo złomu. W skrócie, głowa wygląda jak by ktoś frezem na wiertarce ją rozwiercał. Może potem wrzucę zdjęcia bo na razie nie mam czym zrobić. Jeśli ktoś spotka tych dżentelmenów to niech jednemu i drugiemu pacnie w łeb na ogarnięcie, bo goście są wały jakich mało. Dzisiaj z ozym rozłożyliśmy mój stary silnik, jedyne co go ratuje to solidna kapitalka ~5tyś. Więc drogi ppp oddawaj kase za tego gruza bo dobrze masz nasrane jak myślisz, że sprawa zakończy sie bez konsekwencji dla ciebie :lol:

Sami sobie robią koło dupy. Sprzedali gówno a nie silnik za 3,5k i myślą, że sprawa ucichnie jak nie będą odbierać telefonów- żenada. Ludzie to nie jest rzecz za 50 zł, że można na to machnąć ręką. Mam nadzieje PiotrekLDZ, że ta sprawa rozstrzygnie się jak najszybciej. Dziwi mnie też to,że po tym jak pojawił się ten temat na forum to użytkownicy PPP i Szeni nie mają nic do powiedzenia...