pascalek

Montaż T28 w CA

54 posts in this topic

Jestem na etapie montażu T28 do ca18det. Pierwszy i główny problem to sprawa powrotu oleju. Nie jest on idealnie w dół. Z tego co wyczytałem, należy obrócić ten środkowy element. Aby to zrobić, trzeba poluzować śruby z muszli wydechowej i obrócić środek. Niestety tylko w teorii, poluzowałem te śruby i nie ma siły żeby się to obróciło... Zna ktoś jakiś patent czy jechać z tym do jakiegoś mechaniora ?

Trzeba użyć specjalnych szczypiec do ściagania pierścieni Segera. Trzeba zdjąć ten pierścień po stronie zimnej i potem można sobie odpowiednio ustawić rdzeń turbo.

Jak już odpowiednio ustawisz rdzeń, zakładasz ponownie teń pierścień Segera na stronę zimną, potem skręcasz stronę gorącą. I masz już odpowiednio ustawioną turbinę.

Nie trzeba oddawać tego do żadnego mechanika, tylko trzeba mieć dobre szczypce i dużo siły ;) Może się przydać druga osoba do sprawnego wsadznie tego pierścienia po stronie zimnej.

Zapieczone tez tak mialem.

Musisz uzyc troche sily.

Jedna szpilka tez jest to przerobienia zeby wlazlo na seryjny kolektor.

Juz nie pamietam ale zdaje sie w dp musialem delikatnie powiekszyc otwor bo byl minimalnie inny rozstaw,zreszta sam wszystko zobaczysz.

Aha i z seryjnymi przewodami olejowymi i wodnymi trzeba sie troche pobawic zeby spasowaly :)

Ja nic nie przekrecalem, wlozylem jak bylo, dopasowalem przewody wodne, powrot oleju skrocilem i wstawilem dluzszy wezyk.

Teraz turbo duzo latwiej jest wyciagnac niz male t25!! to ze jest lekko przekrecona sprawia ze jest latwiejszy dostep do srub od przewodow wodnych, krotszy splyw oleju tez ulatwia wyjecie odkreconego turbo z kolektorem, nie wiem jak inni ale chwile sie musialem naszarpac zanim wydarlem t25 z oryginalna rurka splywu oleju bo wiecznie zawadza o lape silnika.

Fakt ze jak masz zrobiony wydech albo nie chcesz ruszac to lepiej przekrecic, ja akurat mialem zamiar robic kompletny od DP :)

Ja zadam kolejne pytanie, jak to jest ze spływem oleju. Czy można użyć tej metalowej rurki która jest na T25 czy trzeba kombinować inną konkretnie pod T28?

Druga sprawa to uszczelki między kolektor a głowic. Mam oryginalne Nissanowskie, zmieniane rok temu. Mogą być ponownie użyte?

Eee no, mam kaca. Powiedzcie noooo. Słyszałem opinię że te kolektor głica można jeżeli sa w dobrym stanie.

Ze spływem wiem że miałeś kłopot, ale on jest inny? Nie mam w ręku T28 więc nie wiem :(

Aha i jeszcze czy ma sens posiadanie regulowanego aktuatora skoro mam EBC czy wystarczy seryjny.

uszczelek bym nie wkładał, bynajmniej moje się nie nadawały do ponownego użycia

co do spływu to trzeba trochę poodginać ten od t25 i jest dobrze

Do mojego RSa dodatkowo nie pasowal rozstaw otworow odplywu oleju w mocowaniu przy turbo. Dlatego szukałem takiego spływu od T28 swego czasu. Ale koniec koncow jak go dorwalem to nadal lezy na polce, a jezdze z rzezbionym od t25

Ja na swoich oryginalnych z aso smigam juz dobre 3 lata, wyciagalem turbo pewnie z 10x i zawsze skladam na starych i sie nic nie dzieje, zadnych przedmuchow, jedynie mialem problemy z uszczela turbo-kolektor, ale to chyba przez sztywny wydech, po zalozeniu t28 co 3 tygodnie wypalalo mi uszczele, teraz wsadzilem metalowa z lublina i jest git, tej juz nie powinno przepalic.

Splyw oleju do t28 robilem z rurki t25, skrocilem ja i pospawalem, powstalo male kolanko i od niego do michy idzie waz gumowy, duzo latwiej jest wyjac turbine jak jest krotki splyw bo nic nie zahacza, ale ja nie przekrecalem muszli tylko zalozylem jak bylo...

Splyw pasuje,trzeba troszke gimnastyki i nic nie trzeba ciac,przerabiac czy spawac chodz tez mozna :)

Mam problem z włożeniem T28. Wszystko jest gotowe do włożenia, tylko mam problem bo jak wkładam poskręcane kolektor+T28+DP to aktuator zatrzymuje się na przewodzie od klimatyzacji. Niech niczego robić na siłę, żeby przypadkiem sobie samego WG nie uszkodzić.

Jak Wy sobie z tym poradziliście? Bo ja się już siłuje z tym i nie mogę wpasować tego wszystkiego.

Może ktoś umieścić zdjęcie jak siedzi T28 z seryjnym WG w s13, która ma klimatyzację. Bo u mnie nie mogłem jej wcisnąć, bo WG zawadzał o przewód od klimy. Będę bardzo wdzięczny za takie zdjęcie.

Ja ci wrzuce tylko baterie sie naladuja bo z fleszem juz nie pocisna a ciemno :)

ps.chcialem ci odpisac wczoraj na pw tk ale cos bledami wali

OK zrobione,jak chcesz jeszcze jakies to daj znac chodz zabardzo tam nie ma czego robic fotek,moze masz ta rurke pokrzywiona czy cos...

2540fcc5cdd053a5.jpg

edc2b6965eba9985.jpg

Edited by ige (see edit history)

U siebie przy montażu przekręciłem muszle. Spływ dałem od T25, ale skrócony, teraz po prostu jest dłuższy wąż gumowy.

Czy jeżdżąc z T28 na seryjnym doładowaniu (0,35 bara) coś złego dzieje się dla silnika?

Bo mocy to wiem, że jest mało i jej brakuje ;) ale czy są jakieś inne poważniejsze obajwy dla silnika. Przypuszczam, że go za bogato podlewa na doładowaniu.

Pytam, bo chce się upewnić.

Bardziej mnie interesuje nie podnoszenie ciśnienia, ale czy takie doładnownie nia ma negatywnego wpływu na silnik (np. przelewanie)

Jak będę podnosić doładowanie to wymienie przepływomierz i będę korygować mapy.

Jezdzilem przez jakis czas bez mbc na t28 czyli ok 0,35bara i zadnych skutkow ubocznych nie zaobserwowalem :)

mam taka rozkmine dotyczaca t28 w CA... juz sie troche zakrecilem wiec moze ktos mi pomoze. Bede przy zmianie na T28 odrazu wstawial kompletny wydech... i chodzi o to, ze juz nie wiem jak pasuja do siebie elbow'y i downpipe'y. Jak to jest z tymi elementami w CA i SR... jaka jest roznica.

1. Czy elbowy pasuja i do t25 i do t28 tak samo? Czy jest tylko roznica jesli chodzi o silnik do jakiego ma byc zamontowany?

2. Czy jak wstawie elbow i downpipe od sr'a to spoka sie on tam gdzie trzeba z catem?

3. Jakie sa roznice?

Jak wstawisz elbow i down pipe od jednej fury to powinny się zgrać. Różnica w elbowach jest taka że flansza do downpipe jest obrócona o jakieś 30 stopni. Inna sprawa że kolano od SRa może obijać o drążek kierowniczy ale niekoniecznie.

Ja mam kolano od SRa, i downpipe od CA trzeba było przerobić.

wiec generalnie jesli mam catback i elbow do CA, to bedzie on pasowal do t28, i potrzebuje jeszcze downpipe do CA i decat do CA i wszystko powinno ladnie pasowac, tak?

Powinno. Ja u siebie jak wsadzałem T28 to użyłem tych samych elementów co miałem przy t25. Wszytsko pasowało. Jedynie musisz w dp z T25 lekko wyszlifować jeden z otworów, bo jedna ze śrub w T28 jest o jakieś 2mm przesunięta względem otworu mocującego w dp.