andrzejsx

czujnik temperatury silniks do ca18det

14 posts in this topic

Czy czujnik do ca18det ten żółty na 2 piny jest dostępny z zamienników czy tylko ASO ??

Wczoraj odpaliłem nysę na nistune i wywaliło błąd czujnika.pomiary potwierdziły usterkę. Na zimnym silniku 46 kohm rezystancji.(przy +20st. powinno być ok. 2,5 kohm)

w Inter Carsie nie ma go w ofercie.

EDIT: Już znalazłem z firmy Facet 1.830.155 , EPS 7.3155

Może się przyda dla potomnych. Cena 45zł.

Edited by andrzejsx (see edit history)

tez mam ten czujnik. a tak z innej beczki to nie macie przypadkiem w zapasie jednej plastikowej wtyczki, oczywiscie niepolamanej?

tez mam ten czujnik. a tak z innej beczki to nie macie przypadkiem w zapasie jednej plastikowej wtyczki, oczywiscie niepolamanej?

a istnieją takie ? one z fabryki wychodziły z całymi ?

a tak poważnie to 90% s13 jakie widziałem miała przynajmniej połowę kostek połamane. sam bym nie jedna przytulił

pozdro

pasuje wtyk bosch style,trzeba tylko ściąć nożykiem nadlewek na czujniku.na giełdzie stoi facio i ma nówki wtyki ,gniazda itd.

A jakie są objawy uszkodzonego czujnika? U mnie na zimnym nie idzie jechac autem, szarpie, prycha strzela z tlumkia lekko i nie ma mocy wogole, ale jak wskazówka temp. płynu dojdzie do połowy auto odżywa i jedzie normalnie. Może to być czujnik czy może sonda lambda?

bardzo prawdopodobne że to czujnik. Wiele aut po odpięciu tego czujnika na zimno nie odpali tylko się zaleje.

A ktoś mi powie gdzie jest ten czujnik? Kupiłem czujnik ale sie jeszcze nie zabrałem do wymiany, a nie chce marnować czasu na szukanie :)

bardziej dokładnie na łączniku miedzy głowicą a kolektorem ssącym ;) tam gdzie dochodzi wąż z chłodnicy (i tam jest też termostat :D to tak na zaś)

twój czujnik silnika jest bliżej głowicy ;)