pylu

[POMOCY] Brak mocy

15 postów w tym temacie

Panowie...bardzo mi smutno bo moje auto nie ma mocy...wiadomo auto stoi i coś się zawsze dzieje nie tak...
Więc tak...
Silnik pracował jakby na 3 cylindrach...pochodził pochodził...teraz chodzi normalnie na wolnych ale gdy minimalnie ruszę przepustnicę żeby przygazować słychać cyknięcie w okolicy cewek lub wtrysków...za każdym razem gdy minimalnie dotknę przepustnicę żeby przygazować.
Podczas jazdy gdy cisne...to czuje że nie ma tej mocy...zamieniałem świece i cewki...wciąz słychać cyknięcie...świece są czarne i osmolone...
Czy mieliście takie coś????????

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to sprawdz, powinien być puszczony przewód z wiązki od cewek do minusa akumulatora (mniej więcej za czwartą cewką z 15 cm dalej od niej) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok sprawdzę...Ale tak sie robi czy to dodatkowa opcja??
Ostatnio się przejechałem i na pewno ewidentnie go zalewa...no i tak jak wcześniej sprawdzałem to 3 świece czarne a jedna mokra i czarna...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh to niesamowite...tyle aut, a wciąż różne problemy i sytuacje dziejące się z naszymi autami :)
Problem nie leży w kompresji...
Do lutego auto stało na zewnątrz...co jakiś czas było odpalane... Ostatnio jak go przestawiałem to silnik pracował jakby na 3 cylindrach...pochodził pochodził...teraz chodzi normalnie na wolnych ale gdy minimalnie ruszę przepustnicę żeby przygazować słychać cyknięcie w okolicy cewek lub wtrysków...jak ostatnio sie przejechałem to jakoś nie czułem tej mocy...pare dni później cisnąłem i byl jakiś zamulony i czasem było czuć takie ( szarpnięcia ) jakby dostawał mocy...jakby coś nie łapało nie stykało...Później cisnąłem i szedł normalnie aż poczułem że żyje :D ...ale jak stanąłem to cykanie wciąż było...
A jak zakręciłem pare kółek to w ogóle później go zalało...

Na pewno sprawdzę ten kabel o którym mówił Daniels...
Jaco jeszcze mówił że to może power tranzystor czy power igniter...
Jeśli ktoś ma jeszcze jakies propozycje to proszę pisać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz możliwość to najlepiej power tranzystor przenieść gdzieś do środka samochodu. Normalnie znajduje się w komorze, a wysoka temperatura nie służy elektronice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PT już z 5 lat temu został wymieniony i przeniesiony w chłodne miejsce koło zbiorniczka płynu do wspomagania bo przy wyższych obrotach rwał mi zapłon, chyba że coś z nim znowu nie tak jest...tym razem od wilgoci a nie od temperatury...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeseli stal na zewnatrz, a masz wentylowana maske, to sprawdzilbym cewki,

jak masz inne to podmien, moze wymiana swiec na testa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.06.2018 o 13:54, newman napisał:

Przy tej mocy to by wypadało wrzucić emu i wtedy usuwasz PT, a iskre wzmacnia emu

Wszystko było dobrze...od stania sie coś spierdzieliło...nie ma sensu wydawać tyle kasy na emu...nistunem tez można podnieść napięcie na cewkach...

Dnia 8.06.2018 o 23:09, szaman napisał:

jeseli stal na zewnatrz, a masz wentylowana maske, to sprawdzilbym cewki,

jak masz inne to podmien, moze wymiana swiec na testa?

Maskę mam wentylowaną ale zawsze silnik był zakryty...szamanku...tak jak napisałem cewki i świece zamieniałem i wciąż było te cykanie...

Edytowane przez pylu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach