DKonsole

R33 Coupe za małe pieniądze?

18 posts in this topic

Witam serdecznie,

Postanowiłem napisać tego posta bo wiem, że jeśli nie Wy, czyli posiadacze Nissanów, ich fani etc. to niby kto mógłby mi lepiej doradzić? :) Od najmłodszych lat choruję wręcz za Nissanem R33 w wersji Coupe. Zbierałem na niego parę lat ale musiałem coś kupić na pierwsze auto. Padło na "byle co" czyli na Daewoo Espero, które rozpadło się po roku i to dosłownie, trzeba było je zezłomować. Myślałem, że pociągnie trochę dłużej bo miałem uzbierane 12 tysięcy, a za to ciężko coś kupić, mówię o R33, aby było to auto "pewne" i niezawodne w drodze do pracy. Zmuszony byłem na kupienie Seata Leona 1.4 75KM za 8600 zł. Auto naprawdę cacy, wszystkie blachy zdrowe, zero rdzy. Zrobiłem w nim WSZYSTKO co wymagało naprawy czyli wydech, rozrząd, odma, filtry, oleje, konserwacja podwozia (bo wiązałem z tym autem przyszłość...) i wiele innych. Zapłaciłem za to 3050 zł i dodatkowo założyłem z miesiąc temu nowiutki gaz, za 2350 zł (najlepszy jaki był). Ba! Nawet felgi kupiłem z oponami za 3500 zł, a to wszystko przy lekkiej pomocy rodziny. Odpuściłem sobie wtedy marzenia o R33 ale szybko one wróciły... Jednak gdy wychodzę na parking to jednak to tylko Leon, a nie R33... Kasy brak, a jedyna opcja jaką posiadam to 7 tysięcy zł odłożone na czarno. Co robić drodzy mili? Czy do tej śmiesznej kwoty zdobędę jakiegoś R33? Oczywiście mówię tutaj o takim co ma chociaż podłogę zdrową i kielichy bo reszta to wiadomo, że do roboty... (planowałem sobie je "dłubać" po mału i odnowić go) Problem w tym, że potrzebuję jakiegoś auta do pracy i nawet gdybym chciał sprzedać Leona to przy założeniu, że mam go 1,5 miesiąca i wszystko kosztowało mnie (bez felg) 14 tysięcy, podejrzewam, że za 11-12 mogę go pchnąć, dokładając do tego te 7 tysięcy to już mam 18-19 tysięcy. Doradźcie mi jak postąpić by kupić w końcu to wymarzone auto. Problem w tym, że do pracy dojeżdżam prawie codziennie i nie wiem jak to rozwiązać bo w sumie to musiałbym załatwić to szybko bo czymś dojeżdżać muszę. Jestem w kropce i nie wiem jak to zrobić. Nie wiem gdzie szukać tego R33 albo najlepiej kogoś kto już się nim znudził i szuka auta ultra ekonomicznego na zamianę. Podpowiecie coś? I naprawdę ewentualne hejty sobie darujcie bo nie po to tutaj przyszedłem. Przyszedłem tutaj po poradę od ludzi, którzy się na tym znają i mogą mi doradzić aby nie wpakować się w bagno i w wydatki, na które funduszu zbytnio brak. Bardzo dziękuję za porady. Dodam, że chciałbym tego R33 już w najbliższym czasie bo naczekałem się latami i naprawdę już zmęczony tym jestem.

Pozdrawiam

nawet nie wiem jak to skomentować... hmmm... "nie widze tego"?

kilka rad:

- nie sprzedawaj dupowozu, sam zakup takiego auta to dopiero poczatek kosztow

- zbieraj kase dalej

- zmien robote, pojdzie szybciej 

- "Przyszedłem tutaj po poradę od ludzi, którzy się na tym znają i mogą mi doradzić aby nie wpakować się w bagno i w wydatki," - wpakujesz sie, gwarantuje Ci to

- "Dodam, że chciałbym tego R33 już w najbliższym czasie bo naczekałem się latami i naprawdę już zmęczony tym jestem." to  to w ogole brzmi jak z jakiegos listu pieciolatka do św. mikolaja :) 

Woo Stary rozumiem Cię.

dużo lat temu, a około 9ciu. Sprzedałem swoją "sportową Cordobę SX" z krótką skrzynią i całym pakietem możliwości.
Potem miałem micrę i 200sx'a. 
Micra jeździła, w nysie 3ci raz zmienialem silnik. Pierwszy padl z mojej glupoty, drugi wyskladal druciarz i sprzedal mi go moj kolega. dziwnym trafem nie utrzymujemy blizszych relacji. Trzeci jeździ po dziś dzień... ale w innym nissanie :)

Daily musisz mieć, pamiętaj że twoim marzeniem jest 20-25 letni nissan, w którym może paść wszystko. Może ulec uszkodzeniom mniejsza ilość komponentów, jeżeli kupisz "zdrową sztukę".
r33 występował w różnych wersjach. Jeżeli nie zależy Ci na turbo, a na NA- szukałbym wolnossaka.   

Na Twoim miejscu i tak najpierw wybrał bym sie na spoty. Ogladales na zywo R33, ktos Cie przewiozl ? 

Widziałem na żywo tego Skylina i powiem Ci, że robi wrażenie. Tego Seata postanowiłem nie sprzedawać, po prostu R33 kupię jako drugie auto.

z opisu sytuacji wynika że kolega dysponuje gotówką 7k - i wydaje się to być jedyna gotówka skoro zostawiona "na czarną godzinę". Ma dupowóz z którym nie wie co zrobić i którym musi stale dojeżdżać do pracy. Nic nie pisze że sprzedał dupowóz i zwiększyl budżet na Nyse więc można się zasugerować tylko tymi posiadanami w portfelu 7k. Stąd moje zdziwienie, bo z 7k to ciężko zdrowe s13 kupić :)

Dlatego jestem pewien, że mimo że napisał że żywej gotówki ma 7k to za tyle r33 nie kupił bo to nawet nie cena całego RB ze skrzynią.

Kupił budę r33 spec I  bez silnika skrzyni i innych gratów ale na kołach z dobrym papierem. Będzie w miarę swoich możliwości kompletował i tyle :)