Saamed

Pierwsza przygoda z budową auta, co wybrać?

5 postów w tym temacie

Witam,

Pytanie jak w tytule, jaką bazę polecilibyście na pierwszą przygodę z budową auta(do 5k pln z uszkodzonym silnikiem/bez silnika)? I który z dwóch silników, mianowicie sr20det czy rb25det?

Osobiście myślałem żeby jako bazę wybrać Mazdę Rx 8, ładnie prezentująca się buda, tył napęd jest, można nabyć to auto do 4k pln z uszkodzonym silnikiem RHD/LHD. U ruskich wkładali sr20det, u nas jest rx8 z rb25det wystawiona na otomoto bodajże(znajomy właściciela twierdzi ze koszt tego projektu wyniósł ~80k pln, myślę że jest to fejkowa informacja), także silniki się zmieszczą. 

Na internetach wyczytałem, że sr20det można by dostać ze skrzynią za około 7-8k, podobnie rb25det. Natomiast nie wiem na ile jest to prawda, także znów pytanie do Was, obcykanych ludzi w temacie, czy to prawda lub ile trzeba zapłacić za takie dobra?

I ostatnie pytanie, może powinno być ono pierwszym, czy budżet w wysokości 17-20k pln wystarczy na początek, zakup bazy, silnika, skrzyni, napędów? Kosz robocizny by odpadł, kompletne odświeżanie budy odłożone na przyszłość, hamulce też (wstępnie się rozeznałem w tej kwestii w G4HPB z Tarnowa). 

Przetrząsnąłem większość postów na tym forum zawierające frazy "rx8" i nie znalazłem nic o takim swapie do rx8, jedynie użytkownika "badtoys" wspominał coś o rx8 z rb25det koleżanki. 

PS. Nie bardzo wiedziałem gdzie zacząć ten temat, jeśli wybrałem złe miejsce proszę o przeniesienie tematu do bardziej odpowiedniego miejsca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz zacząć budowę pierwszego auta to wybierz jakiś przetarty szlak: gofer, syfik, bumajer to są fajne auta na początek, od groma części p&p w przystępnym groszu, pchając się w totalny custom bez doświadczenia nie jest dobrym pomysłem. buda 4k dużo rudej, sr20det 8k może nie być kompletny, albo być w nieznanym stanie, + wał napędowy custom, + dopasowanie skrzyni i sprzęgła, kabelki i wtyczki (tutaj kończy się budżet)+ ecu + posadzenie tego w komorze (dolna belka custom + mocowania custom) + nowy dolot + nowy wydech 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 hours ago, MEFisto087 said:

Chcesz zacząć budowę pierwszego auta to wybierz jakiś przetarty szlak: , pchając się w totalny custom bez doświadczenia nie jest dobrym pomysłem. 

Polać temu Panu z 4 kolejki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach