Sign in to follow this  
Followers 0
pylu

Przerejestrowanie Nissana z UK na PL

10 posts in this topic

Siema Pany :)

Chciałbym przerejestrować swojego Nissana z UK na PL...
PYTANKO...Czy macie doświadczenie z tym związane czy ktoś to już robił, robi lub będzie robił??
Zastanawiam się jakie problemy ku temu nasz zjeb***** rząd nam sprawił...?? Bo słyszałem że nałożył większy podatek na auta z UK i że ubezpieczenie jest droższe...???

Jeśli chodzi o sprawy techniczne auta to kiera zostaje po prawej stronie :D
Wiem że muszę wymienić:
- przednie lampy,
- lusterko lewe (  jeśli ma normę E2 ? to nie trzeba zmieniać ),
- lampy tylne ( nie trzeba wymieniać bo światło przeciw-mgłowe jest osobno także bez problemu można je przestawić lewo / prawo ),

- prędkościomierz ( też nie trzeba bo jest w milach i km ),

Dzięki bardzo i Pozdrawiam :)

Problemem jest krótszy VIN.

Trzeba napisać do wojewody prośbę o odstępstwo od norm.

Motywujesz to nietuzinkowością auta i niechęcią ingerencji w konstrukcję auta . Nie zgadzasz się po prostu na wycięcie blachy z krótkim nr VIN.

lusterka nie trzeba zmieniać , wystarczy wkleić szkło z linią asymetryczną 

No zależy czy jest krótki VIN :P hehe 

Co do krótkiego VIN'u, lista rzeczy które trzeba wysłać do ministerstwa infrastruktury:

-umowa kupna (oryginał bądź poświadczona kopia) 
-dowód rejestracyjny (oryginał bądź zwykłe xero) 
-zaświadczenie o warunkach technicznych (oryginał) 
-wniosek z uzasadnieniem 
-opłata skarbowa 
-zdjęcie tabliczki 
-zdjęcie numeru vin 
-zdjęcie przodu pojazdu (3/4 pojazdu) 

na wniosku nr telefonu + dopisana prośba o zwrot oryginalnych dokumentów jeżeli takie wysłaliśmy 

wszystko jest tak jak napisali Daniels i Snara.

co do lusterek to być może nie musisz nic robić, w SKP mają wytyczne pod jakim kątem i w jakiej odległości co ma być widoczne, biorą miarkę i odstawiają cyrk. generalnie jak masz lewe lusterko i nie jest np. mniejsze od prawego, widzisz w nim normalnie to powinno być ok. wydaje mi się, że chodzi bardziej o stare auta z tylko prawym albo mniejszym lewym lusterkiem.

przeciwmgłowe jak jedno to musi być po lewej, jak dwa to symetrycznie.

ubezpieczenie mi wyszło w PZU ok. 30% drożej niż wcześniej ale z kolei jak pytałem w Ergo Hestia to nie mieli tam żadnej dopłaty do "anglika" więc to bywa różnie.

jak powyżej 2l pojemności i auto jest w Eurotax-ie to akcyza zaboli. jak nie ma w książce ani na allegro to biorą wartość z umowy. byłem świadkiem w celnym jak gość sprowadził Impalę rocznik '67 czy '68 i miał na umowie 2000USD ale znaleźli ogłoszenie takiego auta w stanie kolekcjonerskim za 100kzł i mu dowalili 2 dychy akcyzy. nie działa tłumaczenie, że jest po pożarze albo że sama buda bez silnika. warto sprawdzić przed wizytą w celnym jakie aktualnie wiszą ogłoszenia.

Pierwsza ważna kwestia to taka że krótki numer nadwozia może występować w Polsce w samochodzie produkowanym do 1995. O tym koledzy zapomnieli wspomnieć. Po 1995 trzeba wystąpić o ,,odstępstwo od warunków technicznych pojazdu,,

ministerstwo infrastruktury i budownictwa, w linku wszelkie info :

http://mib.gov.pl/2-Odstepstwoodwarunkowtechnicznychpojazdow.htm

Muszą być reflektory przystosowane do ruchu prawostronnego, licznik w kilometrach, przeciwmgłowe i niby lusterka( istna głupota - kto jeździ to wie że fabryczne spełniają rolę idealnie) Jak trafi się na diagnostę magika to będzie wymagał homologacji na reflektorach i lusterkach(ale to rzadkość i szukanie na siłę problemu)

Pylu, masz europejskiego 200sx, vin jest długi, a wiec sie niczym nie przejmuj ;)

Przerób/wymień lampy przód, ogarnij przeciwmgielne na dobrą stronę, wykonaj przegląd, opłać akcyze wg aktualnuch stawek... zrób tłumaczenia i do wydziału po polskie tablice :)

co do akcyzy, można zawsze próbować z wyceną rzeczoznawcy, jeśli samochód jest do renowacji itd bądź też wyliczą akcyze z dupy :)

Siema Pany :)

Wielkie dzięki wszystkim i każdemu z osobna za wypowiedz i pomoc :)

Itallio...nie wiem czy jest sens w to sie bawić i kombinować...jak rzeczoznawca zobaczy mojego driftcara to powie co tu jest do renowacji...jedynie zderzaki :)

Sender...dzięki za bardzo pozytywne podejście  :)

Tylko problem w tym że nie mam umowy kupna...w uk nie ma czegoś takiego...mam tylko dowód...
Aaa zrobić tłumaczenia czyli dowód przetłumaczyć tak?...

No niestety musisz mieć prócz V5c dowód zakupu -> umowę kupna, fakturę vat itp. W twoim przypadku klasyka czyli  umowa jak to określają u nas na niemca czy anglika :D. Czyli osobę w dowodzie wpisaną.

Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego, ew umowy, faktury jeżeli w języku angielskim. Chyba że jest polsko- angielska to nie trzeba ;)

No i co się z tym wiąże masz 2 tygodnie od zakupu(przekroczenia granicy) czas na opłacenie akcyzy;) Żebyś przypadkiem sam sobie w kolano nie strzelił

Najlepiej zacząć od opłacenia akcyzy, mieć już potwierdzoną wpłatę w systemie zefir, ogarnąć przegląd i wtedy kierować się do urzędu komunikacji( w przypadku braku dowodu wpłaty, będzie trzeba donieść w późniejszym czasie, np przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego)

Można też wziąć tymczasowe tablice tzw pozwolenie czasowe na dojazd do stacji diagnostycznej na badanie. Jeżeli samochód sprawny a ktoś nie ma lawetki

I dla przypomnienia w dniu rejestracji bezwzględnie wykupić ubezpieczenie - UFG nie śpi i kary za jeden dzień przychodzą :/

Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, pytania  zapraszam na priv ;)

Edited by Skyline15 (see edit history)