kowal200sx

Klimatyzacja w s14

19 postów w tym temacie

Witam czy da rade jeździć latem bez  klimy ??? oczywiście auto weekendowe nie na codzień bo planuje ja wywalić aby troche wiecej miejsca zrobic  i porządek oraz  montuje troche  lepsza customowa chłodnice zostawiajac wisko . 

Edytowane przez kowal200sx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezeli masz dzialajaca i szczelna to ja bym zostawil. U siebie wywalilem bo mialem skraplacz nieszczelny (bralem 2x uzywke i tez nieszczelne byly) wiec stwierdzilem ze wywlam i robie porzadek pod maska(wywalilem wszystko od AC). Na krotkich dystansach da rade jakos przezyc jakis szybki wypad na miasto tez,ale w lato jakis dalszy trip to tragedia jednak, zwlasza jak trafisz na korek. A w czym klima przeszkadza do customowej chlodnicy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ot tam, da rade ale męczaria :P Jechaliśmy na Japfest [640km w jedną strone] bez klimy, szyby trochę uchylone głośno od wiatru a przy zamkniętych parę minut i jajka spocone. Ale żałowałem że nie było klimy, może w końcu ją uruchomię :P 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I o to mi chodziło , z zycia wzięte wiec jak okaże sie ze działa i jest sprawna to niech zostaje a jak nie to dupa sie troche spoci ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, kosiek napisał:

Jezeli masz dzialajaca i szczelna to ja bym zostawil. U siebie wywalilem bo mialem skraplacz nieszczelny (bralem 2x uzywke i tez nieszczelne byly) wiec stwierdzilem ze wywlam i robie porzadek pod maska(wywalilem wszystko od AC). Na krotkich dystansach da rade jakos przezyc jakis szybki wypad na miasto tez,ale w lato jakis dalszy trip to tragedia jednak, zwlasza jak trafisz na korek. A w czym klima przeszkadza do customowej chlodnicy?

Ciasno strasznie i niewiem czy sie zmieszczę z nowa chłodnica bo chce zostać przy wisko i chce zostawić ten tunel czarny co jest  a przy okazji myslalem ze jak juz bede tam grzebał to wywalę i zrobie porządek troche ale chyba zostawię o ile jest sprawna ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Snara napisał:

Ot tam, da rade ale męczaria :P Jechaliśmy na Japfest [640km w jedną strone] bez klimy, szyby trochę uchylone głośno od wiatru a przy zamkniętych parę minut i jajka spocone. Ale żałowałem że nie było klimy, może w końcu ją uruchomię :P 

Ja jechałem 400km na JAPFEST i cos tam działała i nie było najgorzej ;) ale w tym roku zabieram na lawecie bo chciałbym troche polatać i nie bać ze nie bede miał jak wrócić ;) bo różnie bywa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale przecież grubsza chłodnica wcale nie przeszkadza w zostawieniu klimatyzacji.

Chłodnica od klimatyzacji jest przecież POD przednim pasem, a chłodnica wody PRZED przednim pasem, więc zupełnie nie rozumiem o co chodzi.

Skoro ja zrobiłem swapa na rb25, zmieściłem klime, grubsza chłodnice + wisko, to z SR nie widzę najmniejszego problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, IceMan napisał:

Ale przecież grubsza chłodnica wcale nie przeszkadza w zostawieniu klimatyzacji.

Chłodnica od klimatyzacji jest przecież POD przednim pasem, a chłodnica wody PRZED przednim pasem, więc zupełnie nie rozumiem o co chodzi.

Skoro ja zrobiłem swapa na rb25, zmieściłem klime, grubsza chłodnice + wisko, to z SR nie widzę najmniejszego problemu.

Nie o to chodzi ze kloma przeszkadza bo tak jak piszesz jes z drugiej strony ale pomyślałem ze i tak używam jej bardzo bardzo rzadko  i nawet niewiem czy chodzi hihihi to jak bede robił przerubki to zrobił bym porządek ale w sumie przemyślałem i sproboje ja reanimować i jak chodzi to zostaje a jak nie chodzi to nie bede naprawiał i wyleci ;) 

a co do chłodnicy to jest grubsza i chce zostać przy wisko i zostawić ten tunel ktory przychodzi do chłodnicy bo wtedy te wisko ma sens i jest troche ciasno ale rozbiorę i bede wiedział dokładnie . 

POZDRAWIAM 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem i mega fanie masz tam wszystko upchane ale czy moge cie prosić o zdjecia i napisz jak zamontowałem ten czarny plastik (tunel od wisko do chłodnicy , czy to orginalny i go przycisnałes i jakieś mocowania robiłeś czy jak ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłodnica dedykowana do sr20det więc wszystko pasowało i nic nie cięte, mocowania ma taką chłodnica więc wszystko pasuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg jakiejs strony z usa wychodzi ok 750g. 

A ile to kosztuje... obecnie taka usluga podrozala ale pewnie 100zl usluga + 75zl czynnik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie klima działa bez zarzutu od początku jak mam auto...i bardzo sie przydaje szczególnie teraz gdy mam gołe blachy, było 33 stopnie ciepła, a szyby nie działają :)
Przed wjazdem na tor zapodaje klime...gdy driftuje wyłączam żeby nie obciążać silnika...po zakończonym drifcie włączam klimę znowu i jest miło :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach