Baby

Kilka pytań w sprawie SR

19 posts in this topic

Witam

Zabieram się za wymianę uszczelki pod głowicą. Jest to seryjny SR zmieniony wydech i dolot, wystrojony na 1,1-1,2 bara. I teraz mam pytanie:

1. Co zmienić przy wymianie uszczelki pod głowicą przy okazji. Myślałem nad wymiana uszczelniaczy zaworowych, spolerowaniem przylgni zaworowych i oczywiście wszystkich uszczelek (kolektory, turbo, pokrywa zaworów). Co jeszcze można wymienić zastanawiałem się nad panewkami i pierścieniami, ale to już robi się mały remont, a panewki były wymieniane prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela ( tak twierdził) i kompresja jest w porządku. Ewentualnie mogły by wlecieć nowe szpilki ARP pod głowicę ale czy przy takiej mocy jest sens? (pytam bo nie wiem :D)

2. Jaka uszczelka pod głowice? Nie chce wsadzać gówna ale nie chce też przepłacać. Myślałem nad Cosworthem. Kupno uszczelki Apexi czy HKS chyba jest nie opłacalne. A no i jaką kupić grubość tej uszczelki i przy taki doładowaniu kupić metalową czy nie.

3. Mam ebc który jest ustawiony na 0,8 bara (minimum) a aktuator mam seryjny. Czy ebc jakoś sobie z nim radzi czy lepiej wymienić na regulowany i ustawić go "mechanicznie" na 0,8bara?

4. BOV opłaca się inwestować w markowego czy nie? Jeśli tak to jakie modele polecacie? Myślałem nad greddy rs (czy modele różnią się czymś poza wyglądem? xd) a jeśli nie to jakie chińczyki są sprawdzone. Ewentualnie czy da się go jakoś sprawdzić przed założeniem czy będzie nam służył dłużej czy rozwali się za miesiąc.

5.Czy taki dźwięk BOV-a uzyskuje się przez ustawienie na "twardo" tak by nie upuszczał całego powietrza z dolotu? No i gdzie go zamontować przed przepustnica?

jesli chodzi o taki dzwiek jak jest na filmiku to moze i jest fajny ale raczej nie jest on fajny dla turbiny , blow off nie upuszcza całego nadmiaru powietrza jakie ma, wtedy powietrze szuka innego wyjscia i znajduje wyjscie przez dolot co skutkuje szybszym zuzyciem turbo (wiadomo nie odrazu tylko w skali jakiegos dłuzszego czasu )

a jesli chodzi o bovy to wiadomo chinczyk jak chinczyk jeden bedzie chodził 2-3 lata a w drugim membranka albo uszczelka rozwali sie po miesiącu lub dwuch zalezy na jakiego trafisz ;p ja u siebie mam chinskiego hks i chodzi juz 4 lata ale widze ze uczszelka na upuście sie sparciała i nie trzyma jak powinna a niektorzy kupują i padaja duzo szybciej  

No dobra uszczelka taka:

https://tomson.com.pl/product-pol-130-Uszczelka-pod-glowice-Cosworth-Nissan-200sx-S14-SR20DET-1-1mm.html

Tylko nadal nie uzyskałem odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań co jeszcze wymienić przy okazji wymiany uszczelki pod glowica?

A co do firmowego Bov-a czy po tych 4 latach w firmowym uszczelka tez nie sparcieje? Czy są do nich jakieś zestawy naprawcze?

No uszczelka bdb, zdecydowanie zapodać śruby ARP do głowicy przy tej robocie.

Miałem ori HKS'a przez 3 lata to nie było żadnych problemów z uszczelkami. Ale odme suchą miałem i nie waliło olejem :P

Czyli jeśli chodzi o głowicę to wymienić uszczelki, uszczelniacze zaworów i szpilki? Zastanawiam się jeszcze nad pierścieniami a panewki jak będą ładne to zostawię. Czy może lepiej tego nie ruszać/wymienia? Fajnie by było gdyby wypowiedział się ktoś kto to robił, co wymienił i czego żałował że nie zrobił lub że nie potrzebnie wydał pieniądze.

Szpilki ARP można zakładać używane? Bo coś mi się tak obiło o uszy.

A no i co z tym aktuatorem wymieniać go czy zostawić serie?

Masz u siebie nowe acl, po co chcesz je zmieniac?

Jezeli kompresja jest ok, to nie ruszaj niczego poza uszczelka pod glowice i srubami. 

Wiecie gdzie dostane zestaw uszczelek góry silnika? Ale bez uszczelki pod głowice? Albo gdzie zamówię wszystkie osobno? Czy jeszcze jakieś poza kolektorowymi przy głowicy i przy pokrywie zaworów będą mi potrzebne?

Edited by Baby (see edit history)

Patrzyłem na Driftshop ale nie zważyłem że w innej zakładce są uszczelki do kolektora wydechowego i myślałem że ich nie posiadają ;)

tak odgrzewając kotleta, jak duża będzie różnica między uszczelką 1.1mm a 1.5mm ? czy to jest coś odczuwalnego ?

Od jakieś czasu myślę na zakupem wiatrówki.
Najbardziej jestem przekonany do wiatrówki hatsan 125 ale ponieważ jestem laikiem to nie wiem czy to dobry wybór i dlatego mam kilka pytań:
Jaka wiatrówka będzie najlepsza do 700 zł pod względem ilości FPS i J?
Jakie dokładnie osiągi ma wiatrówka hatsan 125?
Jaki kaliber powinienem wybrać aby miał jak największą przebijalność?

Dnia 23.01.2019 o 15:56, newman napisał:

tak odgrzewając kotleta, jak duża będzie różnica między uszczelką 1.1mm a 1.5mm ? czy to jest coś odczuwalnego ?

1.5 mm bardziej odpręży komore spalania dzięki czemu możesz więcej dmuchnąć turbo

Dnia 19.10.2019 o 16:17, EmileKax napisał:

Od jakieś czasu myślę na zakupem wiatrówki.
Najbardziej jestem przekonany do wiatrówki hatsan 125 ale ponieważ jestem laikiem to nie wiem czy to dobry wybór i dlatego mam kilka pytań:
Jaka wiatrówka będzie najlepsza do 700 zł pod względem ilości FPS i J?
Jakie dokładnie osiągi ma wiatrówka hatsan 125?
Jaki kaliber powinienem wybrać aby miał jak największą przebijalność?

W twoim przypadku najlepsza będzie z wylotem śrutu po przeciwnej stronie niż jest oryginalnie;)

Kto popiera?

Baby na pewno zrób szczelność głowicy.

Masz jakąś zaufaną firmę od obróbki głowic?

2 godziny temu, Daniels napisał:

1.5 mm bardziej odpręży komore spalania dzięki czemu możesz więcej dmuchnąć turbo

to wiem, ale chodziło mi akurat o negatywne skutki tego rozwiazania czyli np gorsze wstanie turbo

Dnia 21.10.2019 o 20:04, Daniels napisał:

off topic on

Daniels a ty zauważyleś, że po tym  jak spam bot wyciągnął temat na wierzch,

to odpowiedziales na pytanie ze stycznia,

a Baby odpowiedziałes na pytanie z 2017 hehe

off topic off