Snara

Lexus LS430 2004 President

46 postów w tym temacie

Bitmat.pl, ja akurat resztki tam wpakowalem do wnęki ale jak liczylem to wszystko lacznie z kanapa tylna i oparciem okolo 500pln ale wielki LS normalne auto mniej towaru przyjmuje :P

Ogolnie najlepsze maty to Stp Silver - najwygodniejsze do roboty, lekkie i bdb cena.

No i pianke kauczukowa z klejem 9-10mm i do tego 3mm jakaś pod plastiki albo boczki tam gdzie nie zmiesci sie 10mm :P Taki pełny pakiet bo mata usztywnia blachy a pianka wytłumia dzwięki :)

A godzinowo okolo 25H od wjazdu do wyjazdu  auta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalsza cześć wygłuszania:

wkeCrsC.jpg4PsKvRp.jpgYMHGkzN.jpgqy2Bia8.jpgZG6lnli.jpg

I po całej operacji subwoofer zaczął robić robotę, jest znacznie więcej basu który jest w końcu odczuwalny na przednich fotelach :P [trzeba włączyć 60FPS]

I już złożone:

QmGNW3m.jpg

Odpalony silnik, poziom hałasu z tyłu na mega niskim poziomie:

feycgPE.jpg

Następnym etapem będzie wygłuszenie 4 drzwi + specjalna mata pod maskę bo seryjna ma niewiele wspólnego z wygłuszeniem.

Podsumowanie: 1. wygłuszając tył auta zrobiło się minimalnie ciszej w kabinie, z tym ze im głośniejszy wydech tym różnica powinna być większa, w LS jest mega cichy zaledwie 49db na jałowych obrotach. 2. przez usztywnienie tylnej półki praca woofera stała się lepiej słyszalna i odczuwalna, wszystkie niepotrzebne otwory technologiczne zostały zaślepione i mamy więcej ciśnienia :) Ogolnie więcej z 200mm free air już się nie wyciśnie :P Jak ktoś jest bassheadem to zostaje kupno skrzyni z głośnikiem 300mm + wzmak :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś chory :D ale trochę rozumiem szczególnie jak walisz spore traski. Ja jeżdzę na daily Range'm i jedyną uciążliwą rzeczą jest hałas wiatru, niestety żadne maty już na to nie pomogą bo auto ma areodynamike kiosku Ruch'u.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Haha dzięki za miłe słowa :D 

W LS też jedyne co słychać to szum wiatru, ale absolutnie nie jest to uciążliwe a i jeśli to nie przez lusterka tylko przez szczeliny drzwiowe to da się to też wyciszyć przez zastosowanie sznura z gumy porowatej :D 

A i ostatnio wypucowałem IAT, MAF i TB bo zagnojone było  :P 

9cyVgEv.jpgTzrSPzH.jpg0ye8hV6.jpgviAFMz0.jpgq2hHXLl.jpgvgAld8f.jpg?1rQYF3fQ.jpgmR4uQE3.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak podejrzewam ze moze te słupki A juz sie nie trzymają jak trzeba, tak samo podszybie plastikowe, bo szyba była wymieniana. Jaki to sznurek rzucisz linkiem ?

IMG_4907.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i mówisz że robi robotę? w GS300 95' mam problem że słychać szum wiatru i mnie to irytuje ;D to w takim razie trzeba zamawiać szpule :D podziel się jeszcze jakimiś trikami na wygłuszenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 1.03.2017 o 00:48, Snara napisał:

O jaki gangster :D Bez problemu :D  sznułek

W sumie i tak nie o nissanie a mnie podpuściłes to wrzucę :D troche blackout i ciemne 22" pracują na image DILER :D 

IMG_3836.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, KubaJ napisał:

i mówisz że robi robotę? w GS300 95' mam problem że słychać szum wiatru i mnie to irytuje ;D to w takim razie trzeba zamawiać szpule :D podziel się jeszcze jakimiś trikami na wygłuszenie.

Zaklej ramki drzwiowe od kierowcy zewnetrzne i sprawdz czy sie zmieni hulanie wiatru :D Czesto wiatry słychać bo szyba była źle wklejona albo źle złożone elementy podszybia,słupków. Możesz też złożyć lusterka w czasie jazdy na chwile i sprawdzić czy sie zmieni coś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, BeeMiX napisał:

W sumie i tak nie o nissanie a mnie podpuściłes to wrzucę :D troche blackout i ciemne 22" pracują na image DILER :D 

IMG_3836.JPG

Fajny bandyta :D Gtr taki malusi przy nim :D

twkBitN.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie byłem na przeglądzie, dostał bez problemu, wszystko si :D Przeglądy co 2 lata ale bardziej szczegółowe badania, dlatego tak mało szrotów na Niemieckich drogach :P 

RCqHasQ.jpg6BIkEDJ.jpgHAGDknc.jpgwJu0lD1.jpgTNAjdiy.jpg2PrVFOA.jpg?1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 9.03.2017 o 10:34, Snara napisał:

Fajny bandyta :D Gtr taki malusi przy nim :D

twkBitN.jpg

To jest Sport ! Tego sie nie kupuje, tylko Full Size :P 

motor u mnie dosyć nie spotykany w Europie bo 4.4 V8 306hp benzyna od Jaguara. Duzo lepszy od motoru BMW który był wczesniej i juz z ZFem 6 biegowym. W trasie tak 11.5-12.5, ostatnio szybsza trasa autostradowa do 150kmh mi wyszło 13.5. No i im szybciej tym dramatycznie wzrasta spalanie ale sam widzisz jaka tu jesy powierzchnia i aero :D w miescie 14-17. Ogolnie super auto, ma juz 180k km i żadnych większych napraw oprócz wymian eksploatacyjnych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla porównania mierzyłem poliftowe Q7 3.0TDI to przy 140km\h był taki poziom hałasu w środku jak w LS przy 200km\h :ph34r:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz poproszę po kolei napisać co to za środki :P U mnie też się zbliża termin lizania środka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Noo ogólnie to polecam https://sklep.lederzentrum.pl/

Na początek mydło biały jeleń, wiadro letniej wody, szczotka i gąbka i zapierdalamy :D 

Jak skóra jest gdzieś poprzecierana to zestaw tonujący, np ja taki wziąłem https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-tonujacy-do-skory-lexus.html

I środki konserwujące też u nich są bdb :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach