Snara

Lexus LS430 2004 President

60 postów w tym temacie

No i mój docelowy daily :D

Za autem rozglądałem się jakoś kilka miesięcy, znalazłem na forum lexusa.

Auto od początku było w okolicach Monachium, potem trafiło do Polski i stamtąd znowu zabrałem je do Monachium, chyba lubi Bayern :D

Serwisowane od początku do końca w serwisie Lexus/Toyota, 139.000km

Do wymiany jakiś sworzeń z przodu, sonda lambda od strony pasażera i czujnik parkowania z przodu.

Auto po wymianie kompletnego rozrządu w grudniu 2015r, w lutym 2016 wymiana subwoofera i oleju + filtr w skrzyni.

Jak na lexa przystało całe wyposażenie działa :D

Oczywiście nie ma co porównywać do żadnej z moich e39... jedynie spalanie można porównać, ta sama trasa i prędkości: 540iA 11.5, 528i 10.5, LS430 11.

Wyposażenie:

Otwieranie i odpalanie auta bezkluczykowo

10 poduszek powietrznych

Xenon + doświetlanie zakrętów

Elektronicznie sterowany szyberdach

Elektronicznie baunsujące kratki nawiewów

Elektroniczna regulacja wysokości i wysunięcia kierownicy

Elektroniczna regulacja wysokości pasów przednich

Elektroniczna regulacja wysokości zagłówków przednich i tylnych

Elektrycznie regulowane przednie fotele z pamięcią + podgrzewane i chłodzenie

Elektrycznie regulowane tylne fotele z pamięcią + cofanie siedziska po otwarciu drzwi z podgrzewaniem oraz masażem

Lodówka

Elektrycznie regulowana kierownica w 2 płaszczyznach z pamięcią

Podświetlenie gniazd pasów bezpieczeństwa

3 strefowa klimatyzacja + wyciągi do oczyszczania powietrza z tyłu

Pneumatyczne zawieszenie z regulacją twardości i wysokości

Domykanie drzwi i klapy bagażnika

Podwójne szyby

Rolety w drzwiach bocznych + tylna elektryczna

Asystent parkowania z kamerą

11 głośników z subwooferem Mark Levinson

7" ekran dotykowy z funkcją komputera pokładowego i nawigacją

Multifunkcyjna kierownica

Tempomat

Czujnik zmierzchu

Czujnik deszczu

Bluetooth

Elektrochromatyczne lusterka boczne, składane i podświetlane

Elektrochromatyczne lusterko wsteczne

System monitorowania ciśnienia ogumienia

Skórzana tapicerka Ivory z aniliną

Czujnik smogu

Lakier Flint Mica E01

FIJU3pQ.jpg8ZoigAA.jpgk4TI0kU.jpg5Vqstel.jpgSgNAGC3.jpgaIO1L0G.jpg6YG0JZX.jpgsSuTH9o.jpgq8OeVM9.jpgayfmVPo.jpg8a2yIgA.jpgar7BA9A.jpggJteqY8.jpgRtsZP0h.jpgv4x0dnp.jpgZ1P7Z7I.jpgel52LkG.jpgsx2oOK7.jpg5O29zYp.jpg3PfJPs8.jpgC0KvTwE.jpg

rjoAv8C.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłeś od mojego bardzo dobrego ziomka! Michał nie robi lipy, poznałem przypadkiem chyba z dwie osoby które u niego kupiły auta i każdy zadowolony :) Super fura, gratuluje!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje. Tłusty i fajna boazeria . Tablice ma nie z Bawarii tylko Szwabi

to samo miałem napisać :)

Swoją drogą te tłuściejsze lexy zawsze były mi podobne do benzów, wcale LS, japońska S klasse także blachy pasują :D

lista wyposażenia długa jak autostrada A1. Walni jakiś delikatny VIPstyle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra nie podniecajcie się tą Szwabią, książka prowadzona w Augsburgu i Monachium :D :D Ale dzięki, wóz idealny na długie tripy i ogólnie póki co oh i ah :P A6 C7 nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak to auto.

Ta sama sytuacja co z GTR, pierwszy raz w życiu siedziałem w aucie które zaraz kupiłem :lol:

Cośtam się obniży i jakieśtam koło się zapoda, póki co to trzeba kupić zimówki, sonde i zrobić mały serwis filtry + olej :) Zmieniarka MP3 już do mnie jedzie bo nie bawi mnie ciągłe nagrywanie płyt cd, w e39 super sie sprawdzała to w lexie jeszcze lepiej bo tu jest audio na dobrym poziomie a nie komuna :P

BeeMiX, o jaki ten świat mały :D Tak naprawdę wporzo chłopaki, na miejscu wszystko to co mówili/pisali pokrywało się z prawdą co jest rzadkością. Kilka lexów na placu stało :) Śmiało można u nich kupować.

No i po długiej podróży skierowali nas do pobliskiej restauracji Wars ! Wypas żarło :D

HSbX1F1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :D

Już trochę ogarnąłem się z parkowaniem tym autem, pomaga naprawde mały promień skrętu i tylna kamera :P

No i jestem zaskoczony reakcją na gaz i odejściem względem lżejszej 540iA :blink:

Porównanie wielkosciowe z E46 kombi [Alpina B3] :D

cknGnt9.jpgzCaAUo3.jpg

hxsdMVm.jpg

I jakaś tam fota z wnetrza :P

7XZBp3P.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No eLeS'a już trochę ogarnąłem :D

Z rzeczy elektronicznych uwalona była sonda i wtyczka ABS'u przy kole ... :D Spoko jak na klase F z milionem elektroniki.

Tuleje pływające były zmęczone, wymiana upierdliwa:

RFAbNbp.jpgU8Iy8Zm.jpg

0JJZP4m.jpg

Spód lalka:

Ji3L6Ij.jpg

Nowe opony na zime na alu 17"

XCjH8nc.jpg

No i trochę bliżej ziemi leży teraz, bardziej nie opuszczę do codziennej jazdy bo podobno przy dobiciu amora na dziurze może rozwalić miecha :/

Xl7bahE.jpg

Wnętrze odkurzone trochę, ale i tak trzeba zrobić detaling w środku i na zewnatrz.u1FXZmY.jpgzA9Mjko.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ahh, również moje wymarzone daily! piękna sztuka. Ale aż się prosi o beżowe dywaniki wtedy środek zgniecie jaja (znam z autopsji - w mazdzie 6 mam cale bezowe wnetrze ze skorami, jak wjezdzaja na lato bezowe dywaniki to ludzie chca zdejmowac buty przy wsiadaniu i nie moga wyjsc z podziwu :D)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno czarne rarytas jak się pojawiają na forum to zaraz znikają :P

Wnętrze i tak jest całe do prania bo wygląda jakby ktoś przez 13 lat nie robił niczego oprócz odkurzenia podłogi :D

Szpera by się przydała do tego wozu, generalnie to te osoby które były odpowiedzialne za wyposażenie aut z silnikami V8, V10 itp i nie dawały szpery już przy produkcji to powinno się wieszać za jaja na drzewach :D nawet na suchym jak chcesz energicznie ruszyć to albo antypoślizg muli albo po wyłączeniu pali głupio kapora.

S14 bardzo fajnie sie zimą jezdziło, bezproblemowo ruszało z zatrzymanego pod wzniesienia. A e46, e39 ls i cała reszta to dramat :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szperka pasuje od Supry/Soarera/Aristo :) Molestuj Czika bo pewnie leży taka u niego w szopie choć będzie mówił inaczej :D Jak byś chciał jeszcze wydłużyć biegi to dyfer z przedlifta 3.23 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

P&P do LS430? Bo nie chce mieć choinki na desce, albo że trzeba zmienić dyfer + półośki + wał :D

Biegi wystarczająco długie :D

suFMgnW.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak P&P wchodzi w Twoj dyfer zadnego modzenia. Ja u siebie mam wlasnie dyfer z przedlifta + LSD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A coś powrzucam do tematu, może ktoś klepie zmułe to będzie miał do poczytania haha :D

Robiliśmy trase, po jakimś czasie przesiadłem się na tył :P i słyszałem jakieś buczenie. No tam pare dni poźniej podjechałem do Boosted Factory no i faktycznie w tylnych tłumikach wiatry hulają:

UrMwIrC.jpgBTPw9Yf.jpg

Szybka akcja zamówiliśmy dwa duże przelotowe Magnaflow'y 11264

R6UYGDN.jpg

Przepolerowane końcówki

hW4LKoB.jpg

I na aucie 

99iOhHm.jpg

Z ciekawości sprawdziłem poziom głośności decybelomierzem którego kupiłem jakiś czas temu z myślą o GT-R :D

Pomiary robiłem w środku auta:

jałowe - 38.5db
100kmh - 59db
130kmh - 65db

Myślę spoko, trzyma wartości fabryczne pomimo zastosowania tłumików przelotowych. Aaale że mam długi urlop, czemu by nie wygłuszyć auta :D

Oczywiście z tyłu nic nie wygłuszone jak to zwykle w seryjnych autach gołe blachy pod tapicerką. Postanowiłem wygłuszyć cały tył: wnęka koła zapasowego, podłoga, kielichy, błotniki, pas tylny, tylna półka, klapa bagażnika. Pomiary zrobię jak skończę tylną półkę i tam pod oparciem i siedziskiem kanapy :D 

oUimp9P.jpgQIUc2uA.jpgFZemiPD.jpg

U09GgK7.jpgJcTTgE9.jpg1tDipnj.jpg

jf0TMJf.jpgLVcRyrY.jpg

Y8LFWRh.jpgIif0n51.jpg5Zn1cYr.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach