DEJV99

CA gaśnie na wolnych

4 posts in this topic

Siema !

Mam problem z moim CA, nie trzymie wolnych obrotów, normalnie odpala po dodaniu gazu wkręca sie, jedzie super ale gdyby puszczę nogę z gazu gaśnie, musze go podtrzymywać. Wymieniłem silniczek krokowy i dalej to samo, CAS miałem regulowany niedawno. Jednak jak zrobię mu nieszczelność na blowoffie to trzyma obroty (wcisnę zaworek i ucieka powietrze), lekko falują ale trzyma. Wydaje mi sie ze moze to byc kwestia zepsutego BOV (jakiś noname) bo w ogóle sie nie otwiera samoczynnie podczas jazdy nawet po regulacji na tej śrubce, po prostu nie popuszcza ciśnienia podczas jazdy.

Wiecie jakie mogą byc inne przyczyna albo co mam zrobic ?

podstawowe pytanie to czy tak samo jest na zimnym i na cieplym silniku. Jesli jest tak samo to obstawiam BOVa, jesli roznie to jeszcze sprawdz Air Regulator (znajduje sie pod przepustnica)

Na zimnym nic nie trzymie, jak sie zagrzeje to jest dużo lepiej ale i tak gaśnie, jak sprawdzić ten Air Regulator ? Wymieniłem dzisiaj silniczek krokowy i wydaje mi się ze on jest połączony z tym Air regulatorem wiec powinien działać

nie, air regulator jest ponizej przepustnicy...dwie rurki w niego wchodza i kostka dwupinowa. To pelni role "ssania". Budowa prosta... bimetal, grzalka i taka obrotowa przysłona, ktora zmienia przeswit. Gdy samochod jest zimny to bimetal jest zimny i przyslona jest otwarta. Gdy wlaczysz zaplon grzalka zaczyna grzac bimetal i przyslonha powoli zaczyna sie zamykac. Zdemontuj to i sprawdz czy jest tam na zimnym przeswit.
To o czym ty mowisz ze jest przy krokowym to jest zawor FICD, ktory dziala tylko na zasadzie otwarty/zamkniety i zalacza sie razem z klima, zeby podniesc obroty i skompensowac obciazenie kompresora klimy.

ale na Twoim miejscu zaczalbym od wywalenia bova i sprawdzenia czy nie masz nigdzie jakichs nieszczelnosci w dolocie