Qba88

Sr20det + skrzynia BMW

8 posts in this topic

Witam. Panowie czy ktoś łączył sr'a ze skrzynią bmw od silników diesla M47 lub M57 ? Co o tym sądzicie? Jak by się to razem spisywało i czy w ogóle warto taką modyfikacje przeprowadzić? Proszę o opinię , za i przeciw . Skrzynie można kupić za parę stówek . Może jakaś alternatywa by to była do drogich skrzyń od 350z.

wszystko sie da . na poziomie zamach sprzęgło będzie trochę zabawy i kilka klocków trza ulepić : adapter albo dzwony , wał , mocowanie skrzyni, licznik ogarnąć . Jest co robić i testować . Wiem bo kiedyś przerabiałem

Sam o tym myślałem żeby wsadzić skrzynie z e60 530D

często taki zestaw jest stosowany do silników Toyoty UZ czy JZ

kwestia kosztów bo może wyjdzie ze taniej będzie wsadzić skrzynie z 350z

Najwięcej zabawy będzie kolo zamachowe, sprzęgło, docisk ,resztę by się jakoś wystrugało. A skrzynia ma duży potencjał (zniesie bez problemu 800 nm ) , na codzień jeżdżę 320d ze skrzynią 6 biegową która bez problemu radzi sobie z 500 nm a przy predkosci rzedu 240km/h silnik kręci się na poziomie 4000 obr/min. Tylko te koszty własnie.Trzeba będzie cos po myslec.

Skrzynie z 3.0d są popularne jeżeli chodzi o swapy ponieważ są wytrzymałe i tanie, jednak chodzi tutaj o 5b. Skrzynia 6b o której piszesz kosztuje już 3/4x razy więcej niż 5b i ma słabszy wałek sprzęgłowy. Do takiej skrzyni trzeba dobrać dłuższy dyfer bo przy seryjnym z s14 przełożenia będą krótkie. Jak podliczy się koszty całej operacji nie jest już tak kolorowo :).

Radzę się przyjżeć przełożeniom,6b 120d i 123d maja zbliżone przełożenia jak s14. ale za to dyfer długi.

U mnie jest dokładnie tak samo, jak się wciśnie sprzęgło to cisza. Jeżdżę tak od kiedy kupiłem samochód, czyli już ponad dwa lata łącznie ok 3040 tys. km, i nic się nie dzieje - skrzynia chodzi dokładnie tak samo, dźwięki się nie nasilają. Z tego co wyczytałem kiedyś tu na forum występuje to u wielu osób i choć czytałem to dawno, to nie przypominam sobie żeby ktoś pisał, że z tego powodu padła mu skrzynia ale dla świętego spokoju poszukaj tego wątku i sobie poczytaj.