Maly10001

CA18DET Co byście poprawili w serii przy składaniu

68 postów w tym temacie

nie wiem czy będzie pasować, między s14 i s14a jest różnica i nie da rady przełożyć, pomimo że wyglądają bardzo podobnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W CA nie pamiętam jaka jest średnica przepływomierza, auta które robiłem miały już zmienioną.

Zgaduje że seryjna styknie pewnie do 280KM.

Jeśli ją roztoczymy to trzeba przeliczyć pole powierzchni (przekrój) seryjnego przepływomierza vs pole powierzchni po roztoczeniu. O tyle ile zwiększyliśmy przekrój przepływki , o tyle (mniej więcej) zwiększy się zakres pomiarowy przepływomierza.

Na przykładzie SRa:

seria 50mm - powierzchnia 19,6cm2

roztaczamy na 55mm - powierzchnia 23,7cm2

Czyli wzrost o około 20%. Oczywiście nie musi to być idealnie jak napisałem, ale mniej więcej się zgadza, sam używam tego rozwiązania.

Przed roztoczeniem trzeba się dobrze przyjrzeć budowie seryjnych przepływek, żeby nie przesadzić :)

Seryjny przepływomierz z SRa starczy gdzieś do 300-320KM, ale wiadomo są to wartości orientacyjne, w jednym aucie się uda w innym wyjdzie inaczej.

u mnie w ca przy strojeniu na gt28rs na 0.8b seryjna przepływka nie dawała rady. Moc pewnie poniżej 250hp. Przeplywka z s14a załatwiła sprawę. Edytowane przez EnDrIu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki, a powiedz mi czy DE ma to samo co DET, myślę że lepiej będziecie wiedzieli bo sam nigdy w łapach tego nie miałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

adapter mam zrobiony przez Ojca i KomaraGC, ale z chęcią, wtryski od RB prawie ogarnięte po części dzięki Cziko, co do ceny daj PW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie tak ho siup że starczy przyjąć proporcjonalnie spadek napięcia w stosunku do zmiany średnicy/pola.

Charakterystyka napięcie/powietrze nie jest liniowa. W ca18 element mierniczy nie jest w środku przepływu, tylko z boku

i powietrze mierzone tym kanałem to jakiś % całkowitego przepływu. Delikatne roztoczenie nie będzie źle.

Wieki temu była tu dyskusja czy nie można by czujnik do rury 3" wrzucić i przeskalować. Sam element jest osadzony płytko i do środka rury 76mm mógłby nie starczyć. Konkluzja była ze da się, ale prościej/szybciej było inną przepływkę wsadzić.

Przepływka s14 i s14a na mój stan wiedzy są tak samo skalibrowane, różnica wtyczki do przeskoczenia lutownicą.
Przepływka z Maximy polecam. Poniżej 200 pln, duża i starczy z zapasem na te 300. Ma to samo kalibrowanie co rb25 i wymiar też ten sam.

Pomyliłem się nie jest n60 tylko e60

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie tak ho siup że starczy przyjąć proporcjonalnie spadek napięcia w stosunku do zmiany średnicy/pola.

Charakterystyka napięcie/powietrze nie jest liniowa. W ca18 element mierniczy nie jest w środku przepływu, tylko z boku

i powietrze mierzone tym kanałem to jakiś % całkowitego przepływu. Delikatne roztoczenie nie będzie źle.

Wieki temu była tu dyskusja czy nie można by czujnik do rury 3" wrzucić i przeskalować. Sam element jest osadzony płytko i do środka rury 76mm mógłby nie starczyć. Konkluzja była ze da się, ale prościej/szybciej było inną przepływkę wsadzić.

Przepływka s14 i s14a na mój stan wiedzy są tak samo skalibrowane, różnica wtyczki do przeskoczenia lutownicą.

Przepływka z Maximy polecam. Poniżej 200 pln, duża i starczy z zapasem na te 300. Ma to samo kalibrowanie co rb25 i wymiar też ten sam.

Pomyliłem się nie jest n60 tylko e60

Dlatego napisałem że należy przyjrzeć się konstrukcji przepływki, bo jest inna niż "normalna" i wrzucenie tego, od tak w rure nie zadziała.

Powietrze mierzone leci bocznym kanałem, ale jeśli główny kanał zwiększysz o 20% to i powietrza przez niego pójdzie więcej o 20%, a w bocznym kanale pomiarowym ilość się nie zmieni, prawda ?

Sprawdzałem to na swoim aucie i jest dokładnie tak jak napisałem. Potem w nistune parametr K zmieniłem o te 20% i auto prawie normalnie jeździło - tzn. trzeba było podstroić trochę, ale generalnie zakres pomiarowy zwiększył się wyraźnie.

To że napięcie nie rośnie proporcjonalnie do przepływu akurat tutaj nie ma nic do tego, ale ma znaczenie w momencie kiedy znajdujemy się na granicy pomiarowej przepływomierza - zmiana doładowania z np. 1.1 na 1.2 prawie nic nie zmienia w odczycie napięcia, bo charakterystyka przepływ/napięcie tak na końcu wygląda ,przez co maleje nam dokładność pomiaru na samym końcu wydajności przepływki.

Przepływki s14 i s14a faktycznie mają chyba taką samą kalibrację, chociaż zmienili i wtyczkę i sam kształt elementu pomiarowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę dużo zmiennych na raz. Zmiana średnicy zmieni proporcję kanał główny/kanał pomiarowy.

Ja śmiem twierdzić że lepiej taką z maximy bo już odchodzi wąskie gardło i zakres jak roztoczona seria lub więcej.

I jest do wyboru w nistune, co jeszcze upraszcza sprawę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do listy można chyba dorzucić patrola y61 2.8 diesla, wychodzi mi po katalogu że przepływka była ta sama co w maximie, ktoś jest w stanie potwierdzić ?

mógł by ktoś zarzucić zdjęcie poglądowe ?

Edytowane przez Maly10001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co kto woli, zmieniając przeływkę na inną musisz zmienić wtyczkę, orurowanie, przejściówkę do filtra powietrza. Tocząc seryjną nie trzeba nic przerabiać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IceMan, Tomek89 (i inni co coś wiedzą o tym) - co myślicie o 4mapowcu od xree? Lepiej dozbierać na tego DETa3 czy xree to dobra opcja do tych 250 koni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajomy miał, (Kacus13) odczucia z jazdy ok, ale był u tunera coś tam pogrzebać to paliwa trzeba było okrutnie odjąć.

Nie wiem na ile hamownia na której byłem jest wiarygodna, 250 hp było na seryjnym ecu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.01.2016 o 11:09, IceMan napisał:

DET3 i przejście na map sensor odradzam

Z ciekawości zapytam, dlaczego? 

Sam planowałem coś takiego zrobić i teraz nie wiem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach