KamisovCanada

Kostka stacyjki w S13

3 posts in this topic

W wiecznych poszukiwaniach rozwiązań problemów swojego Nissana natrafiłem na kolejny mankament. Otóż samochód bardzo niechętnie odpala, nieraz kręcać nawet przez kilkanaście minut. A jak już jest ciepły to odpala zaraz po puszczeniu kluczyka i ustaniu obracania rozrusznikiem. Wskazuje to na problem z kostką stacyjki. Prosta wymiana, powinna potrwać kilka minut, ale jest problem. Gdzie takie coś kupić nowe? (już raz wymieniałem, i problem na nowo się pojawił)

Dowiedziałem się, że kostka jest taka sama jak ta w Terrano (W21) i KingCabie (D21), niestety części do tych aut są rzadsze niż do naszych Nissanów. Pytanie czy ktoś to robił i chciałby podzielić się doświadczeniem jak to przerobić (na przykład dopasowując kostkę switch'a z innego auta i dorabiając przewody)?

A czemu akurat ten problem wskazuje na kostkę? Jak to zdiagnozowałeś?

To może być jeszcze akumulator, świece, rozrusznik, przewody wiązki, czujnik temp., krokowiec, gniazda bezpieczników

Edited by snowbizz (see edit history)

Dostałem taką opinię od kilku źródeł. Oprócz tego sprawdzałem akumulator (wymieniałem na inny), świecie wymieniałem i sprawdzałem odległości elektrod, rozrusznik jest świeżo po regeneracji, czujnik temperatury silnika jest sprawny, zapłon też jest ustawiony dla pewności ;) Chce po prostu wymienić tą kostkę żeby móc ją w razie czego skreślić z listy potencjalnych problemów zanim przejdę do gruntownego sprawdzania układu elektrycznego i komputera (niestety nie mogę sprawdzić na nim błędów) :P