jano86

Skyline R32 GT-R RB26DETT nie przyspiesza

12 postów w tym temacie

Ziomek ma wpaść do mnie takim autem na oględziny. Objawy są takie, że auto przy ok 3tys obr nie przyspiesza a wręcz obroty zaczynają spadać.

Doładowanie jest auto nie jedzie.

Co obstawiacie?

Ja zamierzam zrobić standard diagnostykę, czyli p. paliwa, odpiąć lambdy i się przejechać. Przeczyścić MAF.

Coś jeszcze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem się nasilił, więc podjerzewam pompę paliwa. Nie wyjmowałem jej jeszcze i nie starczyło wieczoru żeby podpiąć zegar ciśnienia. Ale dekiel w baku wyglądał na nigdy nie ruszany więc pewnie siedzi tam stara seria. I tak będzie pierwsza w kolejności do wymiany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem nadal jest zwracam się o sugestie.

Generalnie podpiąłem swój czujnik ciśnienia paliwa wraz zegarem (na wężyk za filtrem paliwa a przed listwą).

Wyniki były słabe ok 2,1-2,5 bara.

Zapadła decyzja żeby wymienić pompę. Co zrobiłem:

- nowa oryginalna pompa Daetschwerks

- przedmuchałem kompresorem przewód między bakiem a filtrem paliwa

- nowy filtr paliwa

nadal był problem tj. niskie ciśnienie paliwa, samochód przygasał na wolnych i nierówno pracował.

Sprawdziłem napięcie na wtyczce i faktycznie było niższe niż napięcie z aku. W związku z tym pociągnięty jest przewód z aku, nowa masa, przekaźnik. Pompa dostaje napięcie jak na aku.

Ciśnienie paliwa nadal jest niskie.

Pomysły sie kończą, do baku zajrzałem ponownie, jest trochę syfu, ale sitko w nowej pompie jest ok.

Kolejny typ to regulator ciśnienia paliwa? Co jeszcze może być nie tak? Co sprawdzać w dalszej kolejności.

Jak sprawdzić regulatro, trzeba po prostu dać inny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wolnych obrotach zrzuć wężyk podciśnieniowy z niego i zobacz czy podbije ciśnienie. Zobacz czy odkręcenie korka wlewu coś zmieni, może odpowietrzenie/karbon kanister zapchany

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pokręciłem regulatorem i udało się ustawić 3 bary. O dziwo musiałem podbić ciśnienie ale zakresu starczyło. Auto jeździ bezproblemowo. Dziwna sprawa, ale problem rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 bary na wolnych czy na stacyjce?
wszystkie rb26 miały nastawny regulator ciśnienia paliwa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach