Sign in to follow this  
Followers 0
Tomek89

CA18/CD20

2 posts in this topic

Na TK jest podobny temat ale chcę poinformować was o paru ciekawostkach odnośnie podobieństwa tych silników

Na początek pompa oleju z cd20 siada na blok i wał z ca18det.
Pompa oleju z ca18 objętość geometryczna 10 cm3 na obrót

cd20t objętość geometryczna 12 cm3 na obrót
czyli jest wydajniejsza pompa oleju do ca18.

Zostało pomierzyć co i jak z osłonami rozrządu misą oleju, smok przypuszczam że będzie w razie takiego modu nieseryjny

https://youtu.be/6LkQgQWanLc

edit:

Miska nie pasuje, 2 otwory pompy za daleko z przodu wychodzą względem miski, osłona rozrządu pewnie też nie będzie pasować. Zostaje porównać sam wirnik, może jest szerszy.

Edited by Tomek89 (see edit history)

No i super. Pozostaje jeszcze znaleźć dobre źródło z nowymi pompami takimi i odpalić pierwsze auto na niej. Zobaczyć jak będzie z ciśnieniem.

Ja jeszcze obiecałem pomierzyć pompę "JDM" która leży u mnie w garażu, czyli taka z ostrymi zębami, a nie w kształcie kwiatka. Jest duża szansa iż również jest wydajniejsza ponieważ z silnika z tą pompą wyjąłem nie naruszony wał nominalny który jeździ u mnie w silniku. Pompę zmieniłem na nową z ostrożności, ale JDMa na wszelki wypadek zostawiłem ;) .

Co do podobieństw CA/CD oprócz pompy jest szansa iż siada również wał korbowy. Trzeba by to sprawdzić i jeśli to prawda to w prosty i względnie tani sposób można zorganizować strokera na CA20DET.

Było nawet podejrzenie że głowa spasuje na blok, ale to już chyba spaliło... ...na panewce :P