Sign in to follow this  
Followers 0
OjciecPijo

Turbo od S2

6 posts in this topic

Witam. W moim CA poprzedni właściciel trochę pozmieniał, ale najistotniejszą zmianą jest Turbo KKK K-24-7000. Co da się z tego turbo wyciągnąć czy ktoś miał z nim styczność? Do turbo dochodzi jeszcze wydech 2.5", FMIC i dolot.

Coś nie udało mi się odpowiedzi dodać, w moim audi s2 z kkk24 7000 miałem pod 300PS, wcześnie wstaje, fajna turbawka. Jak będzie Ci mało to wrzucisz k24 7200 mam takie w seryjnym motorze audi rs2 i 380PS, flansza ta sama więc podejdzie Ci bez przeróbki i też bardzo wcześnie wstaje to turbo...

K24 to stary kasztan, słaby spool i szybko kończy. Zmiana na 7200 to trochę abstrakcja, bo dostępność tych sprężarek jeszcze szczerze mówiąc średnia i są po prostu drogie. Lepiej jest iść przetartą ścieżką do CA wrzucić sprawdzone T28 i "będzie Pan zadowolony".

taka 7200 wstaje pięknie, ładuje ponad 2 bary i żyje ale w cenie niezłej sztuki kupił by rb25 więc raczej abstrakcja, jak zresztą wszystko z rs2 porsche bo cult, unikat i wartość kolekcjonerska. DChłopak ma już wrzuconą 7000 więc jak sprawna to latać, wrzucisz nistuna albo modne emu i powiesz ile udało się kuni ugrać w takim CA, sam jestem b.ciekaw:P

A sam swap k24 7000 jest dla mnie ciekawy, tym bardziej kiedyś jak te turbiny były na allegro po cenie złomu. A w ramach ciekawostki kolega miał turbo volvo td04-16T, też w CA i pięknie auto zapodawało, nowa generacja więc również pięknie wstawała turbawka a za grosze do tej pory można kupić.

Trochę mnie długo nie było, a tu tyle odpowiedzi. Dzięki w takim razie turbinka zostaje. Niedawno kupiłem ECUmaster DET2 więc coraz bliżej do strojenia, narazie będę go stroił na +/-200km w przyszłości się zobaczy ile da rade wycisnąć z tego wiatraczka :D