jano86

Ecumaster EMU

61 postów w tym temacie

Czy ktoś zna jakieś przykładku silników SR20, które działają na EMU? Jak to się sprawdza i czy warto inwestować w tego kompa do SR?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do Emu to jest wart każdej złotówki. Cena/możliwości NIE do pobicia + odpadają jakieś stare przepływki z 300zx.

Zapłon chodzi na oryginalnym CAS-ie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, argumentów jest sporo. jedynym przeciwko to potrzeba ogarnięcia wiązki, podczas gdy w apexi mam P&P. Ale oprócz tego same plusy:

- większe możliwości przy strojeniu, ustawienia zabezpieczeń

- można podpiąć mnóstwo sprzętów czujniki, AFR, solenoidy boost

- kompatybilność z innym silnikiem w razie swapa w przyszłości

Wbrew pozorom nie jest bardzo drogo, odpada konieczność posiadania EBC (wystarczy stosunkowo tani MAC), można mieć AFR za cenę samej sondy i kilka innych ciekawych opcji.

Do tego można dorzucić tablet do wyświetlania i mamy wszystkie parametry ładnie wyświetlone.

No i.... procedura startu :D

@Trabi ciekawi mnie jak masz wszystko podpięte. napisałbyś parę słów jaki masz setup? Wiązkę ukręciłeś od zera czy z wykorzystaniem seryjnej wiązki? Masz podpięty jakiś tablet? AFR? Jakieś dodatkowe czujniki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak poprosisz Jadzwina to moze będzie miał schemat podłączenia, do 1JZ miał. Ja użyłem seryjnej wiązki na teraz, podłączenie zajęło moze jeden dzień? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale zrobienie nowej wiązki jest wg mnie proste.

Z racji burdelu w swojej, szykuje kable pod emu.

Tam nie mam nic skomplikowanego, chyba :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No hej

Wiązkę mam oryginalną nie cięta tylko wylutowalem kostkę z seryjnego kompa.

Podłączenie zajęło może z dzień.

Czujniki to mac egt szerokopasmowy stukowy i sondę wbo

Napisz mi jaki masz komp to mogę jakiś schemat zrobić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a do R33 (RB26) podchodzi jakoś sensownie? zastanawiam się na czym zrobić strojenie żeby jak najmniej ciąć i rzeźbić w aucie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

EMU zakupione :) Wiązkę mam w planach wystrugać nową od postaw o ile mnie to nie przerośnie.

Także na pewno będę się odzywał z pytaniami i opisywał swoje doświadczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz na myśli wtyczkę z przewodami? Tak widziałem i zapewne zakupiłbym. Dodatkowo (wiem że może to przesada), ale jeżeli już zdecyduję się zamienić seryjną wiązkę na nową to marzy mi się żeby zrobić w ścianie grodziowej wtyczkę, która by "rozdzielała" wiązkę na 2 części. Tak jak w autach wyścigowych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli jakiś patent z rosyjskich pojazdów wojskowy by ci się przydał. Tam podobno są takie fajne hermetyczne szybko złącza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wiesz ile takie złącze kosztuje??? Pracuję w firmie robiącej sprzęt dla wojska i tak wtyczka może kosztować nawet kilka tyś zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wiesz ile takie złącze kosztuje??? Pracuję w firmie robiącej sprzęt dla wojska i tak wtyczka może kosztować nawet kilka tyś zł.

Pewnie dlatego, że musi wytrzymać ostrzał z granatnika :) Z tego co pamiętam to Katod robił wiązkę z wtyczką dla tego chłopaka z Czech. Zagadaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, na penwo specyfikacje wojskowa nie jest mi potrzebna. jeżeli nie znajdę nic w osiągalnej cenie to nie będę tego robił. Tematu jeszcze nie zgłębiałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie w EMU sa dwie kości po 24 piny. Na chwilę obecną nie wiem jeszcze ile dodatkowych rzeczy i czy będę je chciał wpiąć razem, ale na pewno minimum 48 (lub 2x24).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach