kacus13

brak zaplonu (brak pradu silnika)

14 posts in this topic

Witam zakladam temat tutaj bo na turbokillersach nie duzo sie dowiedzialem..

a wiec od poczatku auto przestalo krecic zaplon byl (kontrolki swiecily) tak jakby rozrusznik padl po 2 dniach odpalil na dotyk i jezdzil normalnie az do czasu gdy zgasl mi podczas jazdy i juz nie bylo zaplonu (kontrolki przestaly swiecic) po paru dniach znowu odpalil na dotyk i jezdzil..

ostatnio umarl juz do konca.

masy - sprawdzone przeczyszczone podlaczone na nowo

bezpieczniki - sprawdzone

kostka stacyjki /stacyjka - sprawdzone

jedyne co znalazlem to brak pradu na przekazniku ( ING COIL FL 30A ANTI SKID )

moglby mi ktos powiedziec czy ten przekaznik powinien miec prad bez kluczyka/ na pierwszej i drugiej fazie przekreccenia kluczyka?

narazie rozbebeszam spaghetti i szukam usterki mechanicznej kabla

ma ktos jakis pomysl co to moze byc co jeszcze sprawdzic?

odrazu mowie ze nie znam sie na elektryce :)

ps. tak pompa nie laduje bo nie dostaje pradu zeby ladowac :)

poczekaj... czyli przekrecasz kluczyk do ostatniego momentu (przed kreceniem) i nie zapalaja sie na desce zadne kontrolki?

główna puszka bezpieczników główne przekażniki któryś nie żyje .

głowny kabel plus złamany. miedzy akumulatorem a silnikiem czy głowna wiązka .

zrób test i padaj innym kablem plus z akumulatora do stacyjki zobaczy czy zacznie żyć . jak tak to cała wina puszki przy akumulatorku szukaj zielonego lanotu przy pinach

przekaźniki pod machą, nie pamiętam które, jutro jestem w OP przyjrzę się temu, tel masz

Pewnie masz uwalony jeden z kabli wiązki idącej błotnikiem od strony kierowcy. Ze trzy lata temu miałem taki sam problem - kumpel elektryk mi to ogarnął. Pamiętam tylko tyle, że "gruby biały kabel" napięciowy idący od puszki z bezpiecznikami w nogach do komory silnika poprzez błotnik się skończył. W serwisówce masz rozpiskę wiązki układu zapłonowego, na bank namierzysz problem.

u mnie tak nie jest. po pierwsze sprawdzilem po drugie mam mega koze wiec nawet przy dobiciu nie mialo jak przetrzec

po trzecie już kręci jest zapłon i pompa podaje a dalej nie pali

Powód braku prądu coś z stykiem na immobilizatorze, jutro go wywalimy i zobaczymy ocb

iskra jest pytanie czy jest paliwo jutro zatankuje mu 5 litrow i zobaczymy moze zaskoczy na swiezym

tak, okazało się że nie ma - na pompie, przejście na blaszanej pokrywie, immo definitywnie kaput, już obeszliśmy go

jeszcze nie wiemy czy jest prąd w wtyczce pompy

To teraz u mnie takie objawy. Kluczyk w stacyjce, przekręca i nic. Nawet lampki w środku się nie świecą. Zasilanie puszczone nowe. Po podpieciu wszystkich kabli zasilających w klemie napięcie spada do 1,9V.