EnDrIu

Problem ze szklankami

17 posts in this topic

Kupilem Trzynache z CA, w ktorym slychac bylo szklanki. Zostaly wymienione (na uzywki z silnika, w ktorym dzialaly ok) i teraz znow sie odezwaly po przykatowaniu SXa, wprawdzie na krotko, wycichlo po 5 min i teraz juz ich nie slychac, ale dalo mi to do myslenia co sie dzieje. Wymiana byla z 300 km temu i wczesniej go nie katowalem, bo byl niewystrojony. Cisnienie oleju jest w przedziale 3-5 barow, olej to Motul 300V z przelotem 2000 km. Cos moze powodowac, ze nie wiem olej nie dochodzi do szklanek albo cos w tym stylu?

Filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=q0y9n07F9j0&feature=youtu.be

Edited by EnDrIu (see edit history)

szklanki się rozbiera na czesci pierwsze .

czyści i powinno być ok .

może być kanał zapchany który olej prowadzi

ca to ogólny śmietnik wiec wiecznie coś z nimi jest nie tak

vtc pierwsze co wymieniasz na regulowane koła i masz z głowy .

reszta ok . seryjny silnik . kompletni seryjny 350KM i lata . tylko program i podbicie boost

u mnie po wymianie szklanek auto klepało jeszcze przez jakieś 50 kilometrów później wszystko ustało tak jak znajomy mechanik mówił i jest cisza do dzisiaj :) pojeździj parę kilometrów na spokojnie i zobacz co się będzie działo :)

u mnie po wymianie szklanek auto klepało jeszcze przez jakieś 50 kilometrów później wszystko ustało tak jak znajomy mechanik mówił i jest cisza do dzisiaj :) pojeździj parę kilometrów na spokojnie i zobacz co się będzie działo :)

Thx:) pojezdze i zobaczymy. Jak nie to zmienimy szklanki, jak to nie pomoze to wleci nowa glowica a jak to tez nie pomoze to szukam SRa :lol:

Rozebrać , wyczyścić - tak jak mówią koledzy.

Po 20 latach użytkowania tam w środku nazbierało się mnóstwo syfu a niektóre te małe dekielki pewnie są już połamane.

Po regeneracji nie mają prawa klepnąć ani razu !! - trzeba je przy składaniu napełnić olejem.

Ciekawe z tym CA co piszesz badtoys. - Swojego też katowałeś bez remontu po tylu latach ?

Endriu , nie zrażaj się - CA to bardzo prosty ale i wdzięczny silnik :)

Pozdr

Walczymy ze szklankami ponownie :) a co do CA czytam i czytam na forach, ze ciagle panewka pada etc. ale znam dwie s13 z CA, ktore dostaja bady i zyja, wiec mam nadzieje, ze tez pojezdze troche z tym silnikiem :)

Panewki padają bo ludzie upalają bez uzycia mózgu, bez monitorowania temperatury egt , bez sprawdzenia ciśnienia oleju a co najważniejsze stanu oleju !

Olej ma być cały czas na poziomie max , wymieniany najlepiej co 3000-5000 km przy mocnym bucie. CA to na prawdę mocny i wytrzymały silnik jak na jego relatywnie małą pojemność.

Panewki padają przez to, że silnik nie jest przystosowany do dzidowania. Wystarczy powiekszyć miskę oleju, zrobić splyw oleju z głowicy do miski i silnik jest niezawodny :).

Skoro juz odkopales temat z poprzedniego roku (kolejny :P) to tylko napiszę, że po ponownym czyszczeniu problem ze szklankami zniknal:)

takie pytanie, miałem stare szklanki i za cholerę nie dało się to rozebrać w drobny pył

za mało się staram czy co?

:P